ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Як отримати медичну довідку для школи та садочка

Суспільство 3024
Якщо хтось не встигне пройти необхідні огляди у лікарів до початку навчального року, вересень буде відкритий для отримання довідок
Якщо хтось не встигне пройти необхідні огляди у лікарів до початку навчального року, вересень буде відкритий для отримання довідок. Фото: ілюстративне з архіву

Для вступу та відвідування школи та садочків батьки мають надати довідку про стан здоров'я.

Батьки дошкільнят та школярів на початок вересня повинні принести в навчальні заклади довідку про стан здоров'я дитини. Механізм її отримання у Хмельницькому цьогоріч незмінний – для цього потрібно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладена декларація. Якщо дитина потребує додаткового огляду спеціаліста, педіатр скерує її за електронним направленням.

Водночас є вікові категорії учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які мають обов’язково пройти поглиблений медогляд у спеціалістів. Згідно затвердженого графіку, це діти віком шести років перед вступом до навчального закладу, діти 11 років, 14 і 15 років, а також діти віком 16 і 17 років. Решта дітей не повинні проходити всіх лікарів. Як додає головна спеціалістка Управління охорони здоров'я міської ради, лікарка-педіатриня Ірина Кондратюк, у цьому випадку педіатр видає довідку на підставі записів.

Якщо ж необхідний огляд спеціаліста, педіатр пише електронне направлення. Номер направлення приходить або смс-повідомленням на телефон, або повідомленням на вайбер до батьків пацієнта, дійсний він протягом року. З цим номером батьки можуть записатися на огляд спеціаліста в електронній системі «Медікс», або в реєстратурі поліклініки.

Запис на прийом до лікаря здійснюється за два тижні. Проте бувають випадки, коли потрапити до певного спеціаліста складно через відсутність вільних годин. Як пояснюють управлінні охорони здоров’я, проблеми виникають через обмежену кількість працівників та відпускний період. 

«Ми намагаємося зменшити кількість спеціалістів, які відбувають відпускну кампанію в літній період. Але кожен має право на відпочинок. Тому виходимо зі становища підмінюючи людей, або збільшуємо графіки роботи певних спеціалістів, - говорить Ірина Кондратюк. - Ми розглядали варіант, щоб відкрити запис на прийом за місяць. Але на практиці це важко – і в медпрацівників можуть виникати власні обставини, і люди, які записуються, забувають про запланований візит і вчасно не приходять».

Як додає спеціалістка, якщо хтось не встигне пройти необхідні огляди у лікарів до початку навчального року, вересень буде ще відкритий для отримання довідок.

Що із плановими щепленнями дітей

Як раніше повідомили в Управлінні охорони здоров'я міської ради, невакцинованих дітей, у яких немає протипоказів, не повинні допускати до навчального процесу в школах та садочках. Натомість батьки, які категорично виступають проти вакцинацій, мають обрати альтернативний формат навчання.

Щоб розуміти на якому етапі вакцинації перебуває на даний момент, і чи відповідає той етап вакцинації віку дитини, у довідці про стан здоров’я прописують останні щеплення дитини. Також у школі можуть попросити принести копію карти профілактичних щеплень, якщо в навчальному закладі немає таких даних дитини.

ДОПОВНЕНО: Попередній онлайн-запис до потрібного спеціаліста у дитячій міській поліклініці відкривають щосереди та щоп'ятниці о 12:00.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую