Гаряча тема:
- Війна
Канцтовари для школяра: як обрати дитині безпечне шкільне приладдя
Фахівці Держпродспоживслужби рядять пам’ятати певні правила, щоб обрати безпечні товари для дитини.
За кілька днів розпочинається навчання в школах. Хтось уже придбав для школярів усе необхідне, хтось ще придивляється, обираючи шкільне приладдя. Здавалося б, що складного у виборі канцтоварів для школи – зайшов в найближчий магазин і купив. На ділі - не так все просто просто. Що ж варто знати батькам школярів, щоб із величезної кількості наявних на полицях канцтоварів обрати такі, які б не спричинили негативного впливу на здоров’я дитини? Про це розповіли в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.
Найперше, зазначають фахівці, що необхідно знати батькам школярів при виборі шкільного приладдя це те, що вся продукція (у тому числі й канцелярські товари), що реалізується на території України, повинна пройти Державну санітарно-епідеміологічну експертизу і мати позитивний висновок.
Тобто, при купівлі будь-якої продукції ви маєте право запитати у продавця про наявність такого висновку, де зазначено, що продукція відповідає чинним в Україні гігієнічним вимогам та її використання не нанесе шкоди здоров’ю.
«Також наголошуємо, що державній санітарно-епідеміологічній експертизі підлягає вся друкована продукція для дітей, в тому числі та, яка імпортується до України», - додають в Держпродспоживслужбі.
На що звертати увагу
• Рюкзаки та ранці повинні бути місткими та зручними. Такі, щоб у них можна було рівномірно розподілити підручники та інші дрібні канцтовари для школи. Відтак, це створює менше навантаження на плечі та спину.
• Ручки й олівці краще вибирати, враховуючи вік дитини. Гелеві ручки не підійдуть для учнів початкових класів, краще віддати перевагу кульковим, ними зручніше писати та менше ймовірність забруднитися. Старшокласники ж самі можуть обрати, що їм більше подобається, якщо в школі не заведені певні правила.
• Олівці найбільше підходять твердо-м'які, трикутної або багатогранної форми. Тверді олівці знадобляться, якщо у дитини серед предметів є креслення, ними зручно працювати на твердих аркушах паперу.
• Розрізняйте маркери та фломастери. Перші для виділення тексту, другі – для малювання. Є маркери для малювання на білих дошках, а є водостійкі. Рекомендуємо нюхати, тому що різкий запах органіки не буде гарним вибором. Краще ті, які не пахнуть і на етикетці яких є літери СЕ – європейський гігієнічний сертифікат товару.
• Лінійки й транспортири беріть з гнучкого пластику, вони міцніші. Розмітка одиниць довжини повинна бути чітка, добре видима.
• Ножиці обирайте такої моделі, що призначені для дітей, з гумовою ручкою та заокругленими кінцями, бажано відразу з футляром. Майте на увазі, що є варіанти для лівшів.
• Зошити бажано вибирати з листками високої щільності, щоб чорнило від ручки не просвічувалося на іншій сторінці або листки випадково не продірявились. Найзручнішими є зошити з твердою обкладинкою і заокругленими кінцями. Вони менше обтріпуються в процесі заповнення та служать довше. Наймолодшим школярам не потрібні зошити більше ніж на 12 аркушів. Варто подбати про оченята дитини. Занадто білий папір під близьким джерелом світла сліпить їх, а надто яскрава розмітка ліній і клітин даремно навантажує зір.
• Пенал краще купувати м'який, з декількома відділеннями й зручними застібками. Пластмасові пенали зазвичай більші, важчі та при падінні можуть легко зламатися.
• Лінійки, пенали, ручки не повинні бути пофарбовані в яскраві кольори, щоб не відволікати увагу дитини під час уроку.
• А ще – звертайте увагу на запах канцтоварів. Якщо він занадто різкий і тим більш неприємний, краще утриматися від покупки.
Читайте також: Свято першого дзвоника: чи будуть лінійки у хмельницьких школах
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: