ye-logo.v1.2

Випадки сказу тварин зареєстрували на Шепетівщині

Суспільство 776
Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу
Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу. Фото: ілюстративне Mikhail Shustov / Pixabay

Наразі там проводять заходи по оздоровленню чотирилапих.

Випадки сказу тварин зафіксували в двох селах Шепетівського району. У селі Плесна – кіт, а в селі Коськів – лис. Про це повідомляє пресслужба Шепетівської міськради із посиланням на головного спеціаліста Шепетівського управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області пана Савіцького.

«В обох випадках встановлено контакти людей з хворими тваринами. В неблагополучних пунктах проводяться заходи по оздоровленню тварин від сказу», - йдеться в повідомленні.

Сказ - особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини як свійські, так і дикі. Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, доправити тварину для огляд у ветеринарну установу.

«Лікування даної хвороби відсутнє. В разі невчасного звернення, при покусі твариною, до лікувального закладу, та не проведення профілактичного лікування людини настає смерть», - повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Як діяти людям, яких покусала тварина? Поради від МОЗ:

Всі, хто отримав травму нанесену твариною з підозрою на сказ або ж підтвердженим сказом, мають право отримувати безоплатну медичну допомогу. Препарати, які необхідні для цього, є. Запам’ятайте, що після укусу не треба чекати симптомів! Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це - пряма загроза заразитися.

Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя.

Дезінфікуйте рану! Використайте антисептичний засіб на основі спирту чи йоду (перекис водню не допоможе). І обов’язково слід звернутися до найближчого медзакладу.

Читайте також: Новий випадок сказу тварини виявили у Хмельницькому районі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую