ye-logo.v1.2

Карантин в Україні посилять: коли та на які зміни варто очікувати

Суспільство 3814
За словами міністра охорони здоров
За словами міністра охорони здоров'я, для вакцинованих українців не застосовуватимуть більшість карантинних обмежень «жовтої» та «червоної» зон. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Уряд має надати більше прав для вакцинованого населення перед запровадженням «жовтої» зони.

Україна невдовзі може опинитися у «жовтій» зоні карантину. Про це сьогодні, 8 вересня, на засіданні уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він пояснив це зростанням рівня захворюваності на коронавірус. Однак перед цим Кабмін має внести змінити чинні правила карантину. Зокрема, дати більше можливостей для вакцинованого населення.

За словами Дениса Шмигаля, з настанням осені в Україні погіршилася епідеміологічна ситуація. Впродовж 7 вересня зафіксовано понад 2 тисячі 770 нових випадків COVID-19. Прогнозується, що надалі ця цифра поступово «йтиме вгору».

«Для уникнення жорстких локдаунів і «червоних» зон, ми повинні працювати на випередження. Ми повертаємо до регулярних засідань державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Невдовзі вона розгляне можливість переведення всієї України у «жовту» зону епідеміологічної небезпеки», — заявив прем’єр-міністр.

Під більшість обмежень підпадатимуть невакциновані: коли посилять карантин

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко розповів, що невдовзі уряд змінить правила карантину. Взявши за основу практику США та Європи, запропоновано наблизити життя вакцинованого населення до звичних умов. До таких людей не застосовуватимуть більшість обмежень, передбачених «жовтим» і «червоним» рівнями епідеміологічної небезпеки.

Наприклад, у «жовтій» зоні епідеміологічної небезпеки навчальні заклади будуть працювати у звичному режимі, якщо 80 відсотків їх працівників мають хоча б одне щеплення від коронавірусу. Для цього вони повинні мати відповідний документ.

«Ця постанова набере чинності не раніше, ніж через сім днів після її прийняття урядом. Лише після того комісія з ТЕБ і НС розгляне питання запровадження «жовтої» зони. До цього всі, зокрема заклади освіти, працюватимуть за правилами нинішньої «зеленої» зони», — пояснив Віктор Ляшко.

Однак посадовець не уточнив, коли саме уряд розглядатиме відповідні зміни до правил карантину.

«Коронавірус перетворюється на пандемію невакцинованих людей. Саме вони нині найчастіше потрапляють у лікарні й у них перебіг COVID-19 є набагато важчим», — додав міністр охорони здоров’я.

Нагадаємо, минулого місяця уряд вчергове посилив дію карантину. Цього разу до 1 жовтня.

До теми: Свідоцтво про вакцинацію: як його отримати та кому воно необхідне

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую