ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Помер відомий подільський археолог Анатолій Гуцал

Суспільство 2391
Анатолій Гуцал усе своє життя присвятив дослідженню археологічної спадщини краю
Анатолій Гуцал усе своє життя присвятив дослідженню археологічної спадщини краю. Фото: podolyanin.com.ua

Усе своє життя він присвятив дослідженню археологічної спадщини краю.

Учора, 22 вересня, на 76-му році життя відійшов у вічність відомий український археолог, почесний краєзнавець України, доцент кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Анатолій Гуцал. Про це повідомляють в навчальному закладі.

Анатолій Гуцал народився 9 серпня 1946 року в селі Липівка Городоцького району. Після закінчення історичного факультету Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту, присвятив своє життя археології.

Як зазначають в університеті, за роки плідної роботи у вищій школі Анатолій Федорович долучився до підготовки багатотисячного колективу вчителів історії, суспільствознавства та правознавства, а також став учителем для цілої плеяди археологів, істориків та краєзнавців.

Наукові інтереси Анатолія Федоровича були, передусім, тісно пов’язані з вивченням пам’яток передскіфського та ранньоскіфського часу на території Середнього Подністров’я. І в результаті розкопок були відкриті важливі комплекси праслов’янської культури.

«Понад півстоліття Анатолій Гуцал віддав археології Середнього Подністров’я, обстеживши багато пам’яток та дослідивши чимало курганів і городищ. Особливо масштабними були розкопки на Рудковецькому городищі передскіфського часу в колишньому Новоушицькому районі Хмельницької області. За даними науковців, загалом Анатолій Федорович обстежив на півдні Хмельницької області близько 1300 археологічних ділянок», - кажуть у виші.

Вічна пам’ять Анатолію Гуцалу. Співчуваємо родині.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую