ye-logo.v1.2

Пасажирські перевезення з 21 жовтня: хто і як контролюватиме

Суспільство 3244
У потяги і автобуси пускатимуть лише вакцинованих чи з тестом
У потяги і автобуси пускатимуть лише вакцинованих чи з тестом. Фото: ілюстративне з архіву

Пасажирів мають право не допустити до поїздки у разі відсутності необхідних документів, а за підробку довідок і сертифікатів загрожує відповідальність.

З 21 жовтня 2021 року в Україні набувають чинності нові правила пасажирських перевезень. Згідно із нововведеннями, перед посадкою в автобуси та потяги міжобласного сполучення у пасажирів вимагатимуть документи, які підтверджують їх COVID-безпечність.

Як відбуватиметься посадка в потяг пасажирів, кого не допустять до поїздки та хто перевірятиме сертифікати про вакцинацію пояснили в «Укрзалізниці».

«У провідників будуть зразки, за якими вони будуть звіряти надані пасажирами документи. У разі недотримання пасажирами правил перевезення поїзна бригада зобов’язана повідомити правоохоронні органи», - йдеться у повідомленні.

Для пасажирів віком до 18 років нічого не зміниться. Крім проїзного документа та документа, що підтверджує особу, інших документів не вимагається.

Для проїзду дорослим пасажирам потрібно буде надати один з документів: сертифікат про вакцинацію або документ про отримання однієї дози вакцини проти COVID-19, або ж негативний результат ПЛР-тесту чи експрес-тесту на антиген.

Жителі областей, які перебуватимуть в «червоній зоні», зможуть потрапити до інших регіонів міжрегіональним транспортом лише за умови проходження повного курсу вакцинації, негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на Сovid-19.

Пасажири, якій мають протипокази до вакцинації, мають надати негативні результати ПЛР-тесту або експрес-тесту, чинні 72 години (на момент посадки у поїзд).

У разі відмови від поїздки повернення коштів за придбані білети здійснюється згідно з правилами перевезень пасажирів.

Контролюватимуть автентичність сертифікатів і тестів працівники Міністерства внутрішніх справ. Як повідомляють на порталі МВС, на планшети поліцейських вже почали встановлювати програмне забезпечення для швидкої перевірки сертифікатів з «Дії» або сканування його паперового варіанту.

У паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити - інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я. Всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз».

За виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі. За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання - від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2-х років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую