ye-logo.v1.2

Переведення годинника: чи повернуться до ідеї припинити перехід на літній та зимовий час

Суспільство 1198
Годинники в Українаа на літніій та зимовий час переводять ще з 80-х років минулого століття
Годинники в Українаа на літніій та зимовий час переводять ще з 80-х років минулого століття. Фото: з архіву

У березні Верховна Рада у першому читанні вже проголосувала за законопроєкт, який передбачає скасувати такий перехід.

Новопризначений голова Верховної Ради хмельничанин Руслан Стефанчук, який був ініціатором скасування переведення годинників навесні й восени, вважає, що Україна має повернутися до цього питання і зрештою залишитися на так званому «зимовому» часі. Саме він, нагадаємо, запропонував затвердити єдиний та незмінний для всієї країни стандарт - Київський час, який відповідатиме другому годинниковому поясу (UTC+2). Про це повідомляє Українська правда з посиланням на брифінг після погоджувальної ради парламенту.

Як зазначив Руслан Стефанчук, після переходу України на зимовий час варто повернутися до дискусії про скасування переведення годинника. Додамо, що саме він був ініціатором законопроекту, який передбачає скасування в Україні переходу з літнього на зимовий час і навпаки. У березні 2021 року Верховна Рада вже проголосувала за нього в першому читанні, але згодом відправила на повторне доопрацювання. І з того часу законопроєкт чекає на друге читання.

За словами Стефанчука, після того, як у ніч на неділю 31 жовтня Україна перейде на зимовий час, цю дискусію мають знову підняти. І головний фактор, за його словами, який цьому переведенню годинників, це біологічні ритми і здоров'я українців.

«Ми всі можемо відчувати, що ця зміна часових рамок, яка в Україні була введена, якщо не помиляюся, тільки у 1981 році, ніякої логічно доведеної економії, крім пошкодження біоритмів і здоров'я людини, мені здається, не принесла».

Нагадаємо, в ніч із 27 на 28 березня стрілки годинників в Україні перевели на годину вперед. Тоді Стефанчук сподівався, що це востаннє Україна перейшла на літній час. На зимовий час Україна перейде у ніч на неділю 31 жовтня: годинники переведуть на одну годину назад.

Читайте також: Пасажирські перевезення з 21 жовтня: хто і як контролюватиме

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую