ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Рейтинг доступності міст України: на якому місці Кам’янець-Подільський

Суспільство 1193
Серед категорій, за якими оцінювали місто на безбар
Серед категорій, за якими оцінювали місто на безбар'єрність, були центри надання адміністративних послуг, будівлі міських рад, центральні лікарні, тротуари та інші.. Фото: з архіву редакції

Міста оцінювали на безбар’єрність для маломобільних груп населення.

Днями громадська організація «Доступно.UA» визначила рейтинг доступності 19 міст України в рамках проєкту «Тостер». Кам’янець-Подільський опинився на 16-му місці. Про це повідомили в пресслужбі «Доступно.UA».

За участі експертів з урбаністики, архітектурної доступності та універсального дизайну активісти розробили методологію перевірки міст на доступність для маломобільних груп населення. А потім озброїлись рулетками, кутомірами, ручками, і відправились країною з перевірками.

«Серед категорій, за якими оцінювали місто на безбар’єрність, були центри надання адміністративних послуг, будівлі міських рад, центральні лікарні, тротуари, перехрестя, переходи, громадський транспорт, заклади харчування, аптеки, супермаркети, торгові центри та велодоріжки», - зазначили у пресслужбі громадської організації.

Отож, у цьому рейтингу Кам’янець-Подільський опинився на 16-му місці серед великих міст. На першому - Маріуполь. За ним йде Чернігів, а на третьому - Житомир.

За словами засновника громадської організації Дмитра Щебетюка, активісти перевіряли радіус до 500 метрів від центру кожного міста. Адже це часто найпопулярніші місця, куди приходять гуляти самі жителі міст чи туристи.

«Щоразу ми опираємось на параметри державних будівельних норм, тим самим перевіряємо на відповідність інфраструктуру кожного міста. А ще поставили собі за мету на наступний рік — зробити Рейтинг доступності 30 міст, щоб зрозуміти, як Україна розвивається в напрямку доступності та інклюзії», - зазначив Дмитро Щебетюк.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую