ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Без психіатра та в антисанітарії: у Меджибізькому дитячому інтернаті виявили низку порушень

Суспільство 2753
Як виявила комісія, діти не отримують належного догляду та медичної психіатричної допомоги
Як виявила комісія, діти не отримують належного догляду та медичної психіатричної допомоги. Фото: ombudsman.gov.ua

У цьому закладі перебувають діти з тяжкою розумовою відсталістю, розладами психіки, та потребують паліативного догляду і реабілітації.

Представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перевірили Меджибізький дитячий будинок-інтернат та виявили низку грубих порушень. У закладі, який має соціально-медичне та психіатричне спрямування, де на момент постійно проживало 62 вихованці, немає ані реабілітолога, ані лікаря-психіатра. Про це повідомляють на сайті Уповноваженого з прав людини.

Зазначають, що в цьому закладі перебувають діти з тяжкою і глибокою розумовою відсталістю, розладами психіки, які потребують паліативного догляду та реабілітації. Більшість з них не можуть самостійно пересуватися. Однак, як виявила комісія, діти не отримують належного догляду та медичної психіатричної допомоги.

«В будинку-інтернаті вже майже два роки не працює реабілітолог та три роки лікар-психіатр, - зазначають представники Омбудсмана. - Облаштовані реабілітаційна та сенсорна кімнати не використовуються, а діти не отримують реабілітації. Жоден з вихованців закладу протягом чотирьох років не мав корегування психіатричного лікування».

Окрім того, дітей ще з березня 2019 року не оглядав лікар-стоматолог, потрібні для деяких вихованців ліки відсутні вже декілька тижнів.

Окрім того, представники Уповноваженого з прав людини наголошують і на порушеннях прав вихованців закладу на належні побутові умови: вбиральна в антисанітарному стані, недостатнє освітлення та кількість необхідних меблів в кімнатах, маленька ванна, в яку не кожна дитина може поміститися…

З вимогою усунути ці порушення представники Уповноваженого з прав людини вже звернулися до обласної влади та керівника закладу.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую