ye-logo.v1.2

Не самотні у святковий час: хмельничани можуть запросити на вечерю іноземного студента

Суспільство 7237
Іноземні студенти приїхали до Хмельницького з Індії, Зімбабве, Лівану та інших куточків світу
Іноземні студенти приїхали до Хмельницького з Індії, Зімбабве, Лівану та інших куточків світу. Фото: з архіву

Містянам пропонують долучитися до гостинної акції перед зимовими святами.

Вони часто ловлять на собі погляди. Іноді зацікавлені, а іноді наче агресивні. Через це дехто боїться сам вийти в магазин і завжди когось з собою кличе. У супермаркетах купують лише ті продути, які впізнають. А потім в онлайн-магазинах замовляють специфічні спеції, щоб приготувати в гуртожитку страву, звичну до смаку. Вони знають багато мов: свою рідну, англійську, французьку і навіть трохи українську. Наполегливо намагаються запам’ятати, як правильно вимовляти кожне закінчення в наших словах. Хоча інколи їм це здається надто складним. Колись вони стануть програмістами, перекладачами чи менеджерами в якійсь далекій країні, але зараз вони студенти-іноземці в Хмельницькому.

У нашому місті навчається кілька десятків іноземних студентів. Їм вистачило духу та сміливості поїхати пізнавати світ і науку далеко від свого дому, де чужа мова, культура та навіть клімат. Але, як і всім, хочеться відчути тепло сімейного затишку, тим паче в період зимових свят. Саме тому хмельничанам пропонують долучитися до цікавої ініціативи: запросити одного чи кількох студентів-іноземців на вечерю додому. Зустріч можна організувати у будь-який день найближчим часом. Студенти зможуть побачити, як живуть хмельницькі сім’ї та спробувати українські страви, а ви зможете дізнатися більше про життя людей в інших країнах.

Авторкою такої ідеї стала викладачка Хмельницького національного університету Наталія Бідасюк. Жінка не лише навчає іноземних студентів, але інколи допомагає їм з іншими питаннями, які не стосуються викладання. Зізнається, що насправді хмельничани часто ставляться з пересторогою до іноземців, тому таким студентам буває дуже важко вирішити свої побутові проблеми. Подібною акцією пані Наталія з допомогою однодумців хоче показати студентам-іноземцям українську гостинність і продемонструвати, що до них не ставляться вороже.

«Протягом року я навчалася в США, там було багато різних заходів для міжнародних студентів. Деякі з них я б хотіла запровадити в нас. Ми ходили в школи, розповідали дітям про наші країни. Часто нас запрошували в гості місцеві мешканці, ми спілкувалися з ними, - розповідає викладачка. - У нас теж є люди, які дбають про іноземних студентів, але немає зв’язку зі спільнотою міста. Мені здавалося, що хмельничанам буде цікаво підтримати подібну ініціативу. Адже багато хто не те, що в Африку не їздив, але взагалі за кордон не виїжджав. А тут можна вдома поспілкуватися з людиною з іншої країни і дізнатися більше про світ».

За словами Наталії Бідасюк, поки що лише кілька містян відгукнулися на ініціативу. Кількох студентів вона запросить до себе, а ще планує залучитися підтримкою колег. Але таких студентів у них близько тридцяти, і залишити когось без запрошення було б неправильно.

«Хотілося, щоб до Нового року кожен з них сходив в гості. Зараз святкова атмосфера всюди, а їм самотньо. На свято вони додому не поїдуть, - додає жінка. - Я часто запитую у них, чи вони куштували українські страви. Але вони кажуть, що уявлення не мають про це. Навіть в кафе замовляють тільки те, що знають. Було б добре, щоб вони спробували смак нашої домашньої їжі, але це необов’язково. Може вистачити і чаю з шматком пирога, важливо показати привітність і гостинність».

Хмельницькі студенти-іноземці спілкуються англійською. Дехто з них вже знає трішки українську, дехто поки лише кілька слів. Є й ті, хто гарно навчився розмовляти за короткий час навчання.

«З ними не так важко вчитися, як з нашими студентами. До прикладу, в Африці є багато місцевих діалектів. Мова, яка їх об’єднує, – англійська в спрощеному варіанті. Коли вони приїжджали сюди, то сподівалися, що в нас тим паче всі говорять англійською. Це було одне з їхніх найбільших розчарувань, що тут, коли вони звертаються англійською, то очують у відповідь: «Ні-ні, я не розумію». Тому вони всі вивчають українську», - зізнається викладачка.

Якщо ви хочете запросити студента чи кількох студентів до себе в гості, напишіть Наталії у фейсбуці або у вайбер на номер: 098 638 22 68.

Додамо, свої враження про навчання та життя в Хмельницькому іноземні студенти розповіли раніше сайту "Є".

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую