ye-logo.v1.2

Мешканка Нетішина – серед переможців Радіодиктанту національної єдності

Суспільство 3173
Нагадаємо, радіодиктант до дня української писемності та мови українці писали 9 листопада, а результати перевірок оголосили через місяць
Нагадаємо, радіодиктант до дня української писемності та мови українці писали 9 листопада, а результати перевірок оголосили через місяць. Фото: ілюстративне shkola.ostriv.in.ua

На перевірку написаний текст прислали 14 з половиною тисяч учасників, які долучилися до написання диктанту.

Мешканка Хмельниччини Вікторія Кригер з Нетішина увійшла до числа переможців 21-го Радіодиктанту національної єдності. Результати перевірок оголосили 9 грудня на «Українському радіо». З-поміж 14,5 тисяч учасників, які прислали свої роботи на перевірку, лише одна людина написала диктант без жодної помилки, троє зробили по одній помилці та дванадцятеро – дві. Саме цих шістнадцятьох учасників Радіодиктанту національної єдності і визнали переможцями. Усі вони отримають у подарунок книжки від видавництв-партнерів «Українського радіо».

Відомо, що без жодної помилки цьогорічний радіодиктант написала жителька Волині з села Комарове Галина Шура.

А от Вікторія Кригер з Нетішина увійшла до дванадцятки тих, хто зробив у диктанті лише дві помилки. Сайту «Є» вона розповіла, що він на перший погляд був нескладний, утім, зі своїми нюансами.

«Я чесно гадала, що у мене не все може бути гаразд з пунктограмами (пунктограма - правила вживання того чи іншого розділового знаку згідно з загальноприйнятими правилами. – авт.). Але «підступним» для мене виявилося «в позачасі», яке я написала з подовженням, тобто з двома «с». А треба з однією, бо походить від слів «поза часом», а не від «позачасся».

Вікторія зізнається, що загалом авторське прочитання тексту – і просто, і, водночас, непросто. Адже автори (свій власний текст, нагадаємо, під час радіодиктанту читав письменник Юрій Андрухович) не так як учитель артикулюють певні розділові знаки чи орфограми, дають логічні паузи, виділяючи щось своє. Каже, це дещо важче, аніж текст читав би просто викладач-мовник.

Додамо, що Вікторія мешкає в Нетішині, а працює в редакції газети «Життя і слово» в Острозі. Диктант, який вже став традиційним у День української писемності та мови, вона писала вже не вперше. Торік Вікторія також надсилала роботу на перевірку та була серед числа переможців, які зробили найменше помилок, а відтак отримала подарунки від організаторів - книги.

Нагадаємо, радіодиктант до дня української писемності та мови українці писали 9 листопада. Цьогоріч його диктував Юрій Андрухович, він зачитав уривок зі своєї нової книги.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую