ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницьку область переводять у «жовту» зону: як зміняться карантинні обмеження

Суспільство 5845
Карантинні обмеження будуть послаблені лише частково
Карантинні обмеження будуть послаблені лише частково. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Правила «жовтої» зони почнуть діяти через кілька днів.

Сьогодні, 13 грудня, державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила скасувати на території Хмельниччини «червону» зону карантину. Жовтий рівень буде встановлено 15 грудня. Про це повідомили у пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації.

За її інформацією, «жовтий» рівень епідемічної небезпеки на території Хмельницької області діятиме з 00 години 00 хвилин 15 грудня. Саме таке рішення сьогодні ухвалили на черговому засіданні державна комісія з ТЕБ і НС.

Нагадаємо, сьогодні вранці міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко анонсував майбутнє скасування «червоної» зони на території Хмельницької та Вінницької областей.

Якими є карантині обмеження «жовтої» зони

Згідно з чинною урядовою постановою, щоб уникнути більшості карантинних обмежень «жовтої зони» достатньо мати один з таких документів:

  • «жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (одне щеплення) — його чинність зменшили зі 120 до 30 днів;
  • «зелений» COVID-сертифікат (повний курс вакцинації) — чинний впродовж 365 днів;
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію — чинне впродовж 365 днів;
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними Всесвітньою організацією охорони здоров’я — чинний впродовж 365 днів;
  • негативний результат ПЛР або експрес-тест — чинні впродовж 72 годин;
  • сертифікат про одужання від COVID-19 — чинний впродовж 105 днів з дати встановлення діагнозу.

Їх наявність є обов’язковою умовою роботи деяких сфер. Їх повинні мати усі працівники й відвідувачі закладів громадського харчування (винятками є замовлення на винос і доставка), кінотеатрів, театрів та інших закладів культури, спортзалів, фітнес-центрів і басейнів.

Також заборонено проведення будь-яких масових заходів, якщо в їх організаторів і відвідувачів будуть відсутні необхідні документи. Винятками є атестація здобувачів освіти та заходи Єдиного календарного плану й матчі командних ігрових видів спорту професійних клубів, але без глядачів.

Однак у «жовтій» зоні міський громадський транспорт може перевозити більше пасажирів, ніж у «червоній». Крім сидячих місць, у ньому можна заповнювати ще й 50 відсотків місць для стояння, які передбачені технічною характеристикою транспортного засобу.

Читайте також: Коронавірус на Хмельниччині: ситуація станом на 13 грудня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую