ye-logo.v1.2

Жінок зобов’яжуть стати на військовий облік

Суспільство 3906
Жінок не призиватимуть строкову службу, але можуть залучити до лав війська під час війни
Жінок не призиватимуть строкову службу, але можуть залучити до лав війська під час війни. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Йдеться про представниць низки професій і спеціальностей.

Міністерство оборони України затвердило перелік спеціальностей і професій, після отримання яких жінки зобов’язані стати на військовий облік. Серед них: юристки, лікарки, бухгалтерки, програмістки, працівниці готелів, журналістки, фахівчині у сфері культури. Однак це не означає, що їх призиватимуть на строкову службу. Цей наказ Міноборони набув чинності 17 грудня, але порядку взяття жінок на військовий облік поки немає.

Наприкінці березня цього року Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Згідно з ними, військовому обліку підлягають жінки, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю. Для цього вони мають бути придатними до військової служби за станом здоров’я та віком (до 60 років).

У воєнний час таких жінок можуть призвати на військову службу або залучити до виконання робіт зі забезпечення оборони держави. Військовий обов’язок вони виконують на рівних засадах із чоловіками. Серед винятків: вагітність і догляд за дитиною. Натомість у мирний час жінок можуть залучити до війська лише на добровільній основі, тобто за контрактом.

Перелік спеціальностей та професій вже затвердило Міністерство оборони. Наприклад, у нього увійшли професіонали в галузі хімії, оператори промислових роботів, авіадиспетчери, менеджери на пошті та зв’язку, програмісти, журналісти, друкарі та стенографісти, фотографи та відеооператори, маляри та муляри, медики, музиканти…

Таким чином роботодавець повинен проконтролювати, щоб його працівниці стали на військовий облік. А перед взяттям жінки на роботу — перевіряти, чи є у неї документи про взяття на такий облік. Порушникам загрожуватимуть штрафи.

Однак поки невідомо, якою саме буде процедура взяття жінок на військовий облік. У наказі Міноборони вказано, що вона має бути напрацьована впродовж шести місяців з дати набуття чинності цього наказу.

На роз’яснення Міноборони очікують й у Хмельницькому обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат). Про це сайту «Є» зазначила начальниця його пресслужби Ангеліна Оліферук.

Читайте також: Медики Хмельницького отримали відзнаки Верховної Ради

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую