ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Поради, які допоможуть продовжити життя новорічній ялинці

Суспільство 1039
Під час вибору ялинки зверніть увагу на пружність її гілок
Під час вибору ялинки зверніть увагу на пружність її гілок. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Альтернативою ялинці або сосні може стати ялиця, яка значно довше не обсипається.

До Нового року вже залишився тиждень й нині саме час купувати ялинку. Проте в оселі ця окраса зимових свят може простояти недовго. Якщо неправильно її доглядати, то вона може досить швидко обсипатися. Однак існує кілька важливих порад, які допоможуть продовжити життя ялинці.

Спершу варто визначитися, яке хвойне дерево ви хочете придбати. Наприклад, більшість людей віддає перевагу ялинці. В середньому вона може простояти вдома два тижні, але завдяки належному догляду прикрашатиме вашу оселю не менше трьох. Трішки довше може не обсипатися сосна.

Якщо ж ви хочете, щоб новорічна окраса простояла значно довше, тоді для вас гарним вибором стане ялиця. Голки у цього дерева обсипаються набагато пізніше, ніж у ялинки чи сосни. До того ж ялиця не потребує прискіпливого догляду. Ще однією альтернативою може стати невелика ялинка у горщику. Після свят її можна висадити у ґрунт.

Дехто ж обирає штучну ялинку. Вона, хоч і не має приємного запаху хвої, може допомогти вам заощадити кошти, адже щороку не потрібно витрачатися на придбання нового дерева. Екологи рекомендують використовувати одну штучну ялинку як мінімум десять років. По-перше, нині в Україні їх не переробляють. По-друге, їх виробництво спричиняє значні викиди вуглекислого газу, який провокує так зване глобальне потепління.

Сім порад, як продовжити життя новорічній ялинці

Гаразд, ми визначилися з деревом, яке хочемо купити. А що ж робити, щоб воно довше простояло? Деякими секретами поділилися у пресслужбі Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Порада №1. Під час вибору ялинки зверніть увагу на пружність її гілок. Якщо вони дуже легко згинаються та навіть потріскують, краще не купуйте таке дерево. Воно може виявитися сухим і невдовзі обсипатися. Обирайте ялинку зі зеленими гілками й запахом хвої.

Порада №2. Купивши ялинку чи сосну, не поспішайте її прикрашати. Необхідно, щоб дерево спершу «звикло» до температури повітря у вашій оселі. Залиште його у місці, де холодніше, ніж удома, але тепліше, ніж на дворі. Наприклад, у коридорі чи на балконі. Тоді ж обмотайте зріз стовбура чистою мокрою тканиною. Зачекайте хоча б кілька годин і лише тоді заносьте ялинку в домівку.

Порада №3. Далі лісівники рекомендують зробити новий зріз стовбура. Його приблизна довжина два-три сантиметра. Завдяки цьому дерево вбиратиме більше води й довше простоїть.

Порада №4. Встановлюйте новорічну окрасу у відро з водою. Також ялинка добре зберігається у відрі з вологим піском. Останній повинен бути чистим. Найкраще, якщо він викопаний у лісі. Відро наповніть піском на три чверті. Стовбур ялинки не повинен торкатися самого дна, а вся його оголена частина не має перебувати у піску. Щодня підливайте у посудину нову порцію води. Великим деревам може знадобитися до двох літрів свіжої води. Вона має бути відстояна, але не фільтрована.

Порада №5. Якщо у вас немає посудини, у яку можна налити воду, оберніть низ стовбура вологою ганчіркою. Однак вам доведеться кожного дня стежити, щоб ганчірка не висихала.

Порада №6. Не менш важливим є місце. Ні в якому разі не ставте ялинку або сосну поблизу батарей, телевізора чи будь-яких побутових приладів. Інакше вони будуть швидше обсипатися. А найголовніше — біля пічного опалення, адже це небезпечно.

Порада №7. Також не завадить раз на день обприскувати хвойне дерево теплою водою з пульверизатора.

За ялинку-нелегалку можуть оштрафувати

У Державній екологічній інспекції закликають українців купувати лише легальні хвойні дерева, які вирощують у державних лісгоспах і приватних фермах. На такій ялинці має бути чіп, а на ньому — номер. Продавці також повинні мати документи, які підтверджують законний статус зрубаного дерева.

На це слід звертати увагу, бо вас можуть оштрафувати за покупку нелегальної ялинки. Його розмір становить від 510 до 1 тисячі 700 гривень, а саме дерево — конфіскують. Натомість самовільно зрізана ялинка може обійтися як мінімум в 1 тисячу 54 гривні і 82 копійки.

Читайте також: Як виглядають ялинки у громадах Хмельниччини (ФОТО)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую