ye-logo.v1.2

Поради, які допоможуть продовжити життя новорічній ялинці

Суспільство 2021
Під час вибору ялинки зверніть увагу на пружність її гілок
Під час вибору ялинки зверніть увагу на пружність її гілок. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Альтернативою ялинці або сосні може стати ялиця, яка значно довше не обсипається.

Якщо ялинку неправильно доглядати, то вона може досить швидко обсипатися. Однак існує кілька важливих порад, які допоможуть продовжити життя цій новорічній окрасі. Ними поділилися у пресслужбі Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Порада №1. Під час вибору ялинки зверніть увагу на пружність її гілок. Якщо вони дуже легко згинаються та навіть потріскують, краще не купуйте таке дерево. Воно може виявитися сухим і невдовзі обсипатися. Обирайте ялинку зі зеленими гілками й запахом хвої.

Порада №2. Купивши ялинку чи сосну, не поспішайте її прикрашати. Необхідно, щоб дерево спершу «звикло» до температури повітря у вашій оселі. Залиште його у місці, де холодніше, ніж удома, але тепліше, ніж на дворі. Наприклад, у коридорі чи на балконі. Тоді ж обмотайте зріз стовбура чистою мокрою тканиною. Зачекайте хоча б кілька годин і лише тоді заносьте ялинку в домівку.

Порада №3. Далі лісівники рекомендують зробити новий зріз стовбура. Його приблизна довжина два-три сантиметра. Завдяки цьому дерево вбиратиме більше води й довше простоїть.

Порада №4. Встановлюйте новорічну окрасу у відро з водою. Також ялинка добре зберігається у відрі з вологим піском. Останній повинен бути чистим. Найкраще, якщо він викопаний у лісі. Відро наповніть піском на три чверті. Стовбур ялинки не повинен торкатися самого дна, а вся його оголена частина не має перебувати у піску. Щодня підливайте у посудину нову порцію води. Великим деревам може знадобитися до двох літрів свіжої води. Вона має бути відстояна, але не фільтрована.

Порада №5. Якщо у вас немає посудини, у яку можна налити воду, оберніть низ стовбура вологою ганчіркою. Однак вам доведеться кожного дня стежити, щоб ганчірка не висихала.

Порада №6. Не менш важливим є місце. Ні в якому разі не ставте ялинку або сосну поблизу батарей, телевізора чи будь-яких побутових приладів. Інакше вони будуть швидше обсипатися. А найголовніше — біля пічного опалення, адже це небезпечно.

Порада №7. Також не завадить раз на день обприскувати хвойне дерево теплою водою з пульверизатора.

До теми: Щоб ялинка не спалахнула: рятувальники Хмельниччини нагадали правила пожежної безпеки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую