ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Куди подіти новорічну ялинку після свят хмельничанам

Суспільство 1634
Як правильно утилізувати новорічне дерево
Як правильно утилізувати новорічне дерево. Фото: ілюстративне з архіву

Сухі ялинки можуть бути використані з користю та не засмічуватимуть місто.

Деревцята, які вже «відсвяткували», у Хмельницькому збирає окрема машина «Спецкомунтрансу». Тож новорічну ялинку після свят слід віднести до найближчого контейнерного майданчику для збору побутових відходів. Але викидати сухі ялинки безпосередньо у контейнери для сміття не можна, залиште їх поруч. Звідти дерева уже заберуть працівники підприємств, які вивезять сміття.

«Бажано перед цим загорнути дерево в ряднину, щоб не насмітити хвоєю в під’їзді. Пакетів і плівки краще використовувати мінімум – пам’ятаємо про шкоду пластику для довкілля», - радять в Державній екоінспекції у Хмельницькій області.

Ялинки потім відвозять на полігон, де їх переробляють на щепу, яку використовують для обігріву приміщень.

«Існує також практика подрібнення хвойних дерев на щепу, яка принесе користь для інших рослин. Наприклад, для мульчування лунок, яке дозволяє захистити ґрунт від промерзання взимку, зберегти водний баланс, а в теплу пору року захищає його від пересихання і перегріву. Також щепу використовують як підстилку для тварин. А хвоя дуже корисна для тварин, особливо взимку, коли вітамінів їм не вистачає», - додають в екоінспекції.

Читайте також: На Параді вертепів у Хмельницькому зібралися сотні колядників (ФОТО)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую