ye-logo.v1.2

Уряд зменшив термін дії «зелених» COVID-сертифікатів: як його «продовжити»

Суспільство 2657
Невдовзі українці, які отримали бустерну дозу, зможуть згенерувати новий COVID-сертифікат
Невдовзі українці, які отримали бустерну дозу, зможуть згенерувати новий COVID-сертифікат. Фото: ілюстративне автора

Тепер вони будуть дійсними впродовж дев’яти місяців.

Сьогодні, 19 січня, урядовці змінили правила використання COVID-сертифікатів. Вони скоротили термін дії «зелених», які надаються після повного курсу вакцинації, та запровадили нові — після отримання бустерної дози.

Раніше уряд визначав, що «зелений» COVID-сертифікат є дійсним впродовж 365 днів з часу отримання другого щеплення від коронавірусу. Тепер же його зменшили до 270 днів, тобто до дев’яти місяців. Як зазначено у пояснювальній записці, таке рішення необхідне для того, щоб українці могли вільно приїздити у країни Євросоюзу за вітчизняними сертифікатами. Наприклад, їх дію до 270 днів вже скоротили у Німеччині, Литві, Латвії, Австрії, Чехії…

Натомість для вакцинованих українців передбачили можливість «продовжити» дію свого COVID-сертифікату. Йдеться про генерування в застосунку «Дія» нового сертифікату після отримання третьої, бустерної дози. Він теж буде дійсним 270 днів.

Хоча станом на 19 січня бустерну ввели понад 131 тисячі українців, наразі невідома конкретна дата, коли вони зможуть згенерувати новий сертифікат. Попередньо у Міністерстві охорони здоров’я говорили про кінець січня.

Нагадаємо, наразі в Україні сертифікат про проходження вакцинації звільняє його власника від більшості карантинних обмежень. Наприклад, їх наявність в усіх працівників і відвідувачів є обов’язковою умовою роботи закладів громадського харчування, кінотеатрів, театрів та інших закладів культури, спортзалів, фітнес-центрів і басейнів.

Також нагадаємо, що нині бустерну дозу можуть отримати усі українці, які досягли 18-и років. Оптимальним часом називають від шести до дев’яти місяців після другого щеплення. Незалежно від того, яким препаратом раніше була щеплена людина, переважно вводять мРНК-вакцини Moderna та Comirnaty (Pfizer-BioNTec).

«Нині на бустерну дозу не потрібно записуватися. Людині просто потрібно прийти в один з центрів вакцинації», — розповіла сайту «Є» головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Світлана Лукаш.

Однак бустерну дозу потрібно відрізняти від додаткової, яку вводять лише за показом лікаря для людей з недостатньо сформованим рівнем імунітету до коронавірусу. Йдеться про українців з ВІЛ-інфекцією, деякими формами онкології, після трансплантації органів… Відповідно дія COVID-сертифікату після введення додаткової дози не продовжується.

До теми: Ліки дозволили купувати за «Вовину тисячу»: коли і кому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую