ye-logo.v1.2

У Хмельницькому підприємці заплатять жінці, яка впала в їх магазині

Суспільство 8726
Як зауважують у суді, постраждала особа не зобов`язана ініціювати розслідування нещасного випадку
Як зауважують у суді, постраждала особа не зобов`язана ініціювати розслідування нещасного випадку. Фото: ілюстративне pixabay.com

Власники магазину мають компенсувати покупчині витрати на лікування і моральну шкоду.

Рік тому хмельничанка підсковзнулась у магазині й, впавши, зламала руку. Жінка стверджує, що послизнулася там на мокрій після миття підлозі. Цю обставину доводить також картка виїзду швидкої допомоги. Факт падіння покупчині визнають й власники магазину, однак один з підприємців все ж не погоджується, що це відбулося з їх вини.

Як повідомляють у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду, за підрахунками травмованої, на її лікування витрачено понад 22 тисячі гривень. Ці гроші вона просила стягнути з власників магазину, ще 10 тисяч гривень – за завдану моральну шкоду.

Хмельницький міськрайонний суд задовольнив позов частково, стягнувши з підприємців дещо меншу суму компенсації – понад 19 тисяч гривень за лікування та 8 тисяч гривень моральної шкоди. З заявленої суми виключили вартість ліків, які не були призначені лікарем.

«Суд виходив з того, що факт падіння позивачки на підлогу доведено й що вона впала не через умисел чи непереборну силу, а відповідальними за заподіяну шкоду є відповідачі, які здійснювали підприємницьку діяльність за місцем заподіяння шкоди», - йдеться у повідомленні суду.

З таким рішенням не погодився один з власників магазину і оскаржив його в апеляційному суді. Підприємець вважає: позивачка не довела, що упала через слизьку підлогу, і не зверталася до компетентних органів, аби розслідувати нещасний випадок.

Однак апеляційний суд залишив без змін попереднє рішення міськрайонного суду.

«У спорах про відшкодування шкоди діє презумпція заподіювача шкоди. Тобто, саме відповідач повинен довести відсутність своєї вини у завданні шкоди. Натомість апелянт покладає такий обов`язок на позивачку», - пояснюють у суді.

Як зауважують в апеляційному суді, жоден нормативний документ не покладає на постраждалу особу обов`язку повідомляти місцеві державні адміністрації та ініціювати розслідування нещасного випадку.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую