ye-logo.v1.2

Оплатити комуналку тисячею Зеленського: хто й коли зможе витратити гроші

Суспільство 52956
Якщо раніше «ковідну тисячу» давали на чотири місяці, то тепер термін збільшили до дев
Якщо раніше «ковідну тисячу» давали на чотири місяці, то тепер термін збільшили до дев'яти. Фото: ілюстративне з архіву редакції

А для українців, які отримали бустерну дозу, передбачили додаткові 500 гривень.

Сьогодні, 9 лютого, урядовці внесли обіцяні зміни у програму державної допомоги «єПідтримка». Вони дозволили грошима за вакцинацію сплачувати за комунальні послуги. Таке право надали лише українцям, які досягли 60-и років або мають першу-другу групи інвалідності. Передбачили й додаткові 500 гривень після отримання бустерної дози. Однак частина новацій набере чинності лише через деякий час.

Урядова постанова почне діяти на наступний день після її опублікування. Тоді збільшиться перелік українців, які зможуть витрачати гроші за вакцинацію на придбання ліків. Якщо раніше це могли робити лише люди літнього віку, то тепер до них долали осіб з першою та другою групами інвалідності.

Сплатити житлово-комунальні послуги «тисячею Зеленського» урядовці дозволили лише двом категоріям громадян: українцям, які досягли 60-и років, або мають першу-другу групи інвалідності. Попередньо вони зможуть скористатися таким правом з 28 лютого (Оновлено: з 14 лютого). А українці, які отримали бустерну дозу, урядовці передбачили додаткові 500 гривень. Попередньо — з 14 березня.

Однак вказані дати можуть змінитися. Перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свидоренко пояснила, що текст постанови мають доопрацювати в одноденний період. Представникам різних міністерств потрібно узгодити час запровадження прийнятих змін.

Ще одна важлива новація стосується терміну, з який потрібно витратити гроші за вакцинацію. Якщо раніше йшлося про чотири місяці після з дати їх зарахування, то нині — дев’ять місяців.

«Президент Володимир Зеленський також анонсував нову масштабну програму. Всі вакциновані українці старше 60-и років зможуть безоплатно отримати сучасний смартфон і пільговий тариф на Інтернет», — коротко додав про майбутні плани прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що наразі українці можуть витрачати гроші за вакцинацію на такі товари й послуги:

  • у закладах культури та спорту;
  • на придбання книг, друкованих ЗМІ, шкільного приладдя, канцтоварів і товарів спортивного призначення;
  • на залізничні й авіаквитки для подорожей в межах крани;
  • на здобуття освіти (дошкільної, позашкільної, професійної, фахової передвищої та вищої освіти) та заняття у гуртах і секціях;
  • на харчування у навчальних закладах і проживання у їх гуртожитках.

З 7 лютого «ковідну тисячу» можуть отримати підлітки. Йдеться про громадян, які досягли 14-и років і мають паспорт. А 28 січня українці з 60-річного віку можуть витрачати гроші за вакцинацію на придбання ліків.

Нагадуємо, як отримати гроші за вакцинацію

Поки що скористатися програмою «єПідтримка» можуть лише власники смартфонів. Бо наразі єдиною умовою отримання коштів залишається встановлений застосунок «Дія» зі «зеленим» COVID-сертифікатом. Точної дати запровадження альтернативного способу отримання коштів в уряді не називають. Попередньо це станеться у другому-третьому кварталі цього року.

Отож, спершу безоплатно оформте спеціальну картку «єПідтримка» в одному з банків, які є партнерами програми. Серед них: «Альфа-банк», «А-Банк», «Банк Восток», «izibank», «Monobank», «Ощадбанк», «ПриватБанк», «Райффайзен Банк» та «Укргазбанк». Картку можна отримати у мобільному застосунку банку або у його відділенні. Але в останньому випадку варто попередньо уточнити, чи вони надають таку послугу.

Далі завантажте застосунок «Дія» на свій телефон та авторизуйтесь у ньому. Згенеруйте «зелений» COVID-сертифікат. Опісля у категорії «Послугах» оберіть «єПідтримка», виберіть оформлену в банку картку й натисніть «Отримати допомогу».

Якщо ви отримали повідомлення про успішну реєстрацію своєї заяви, кошти надійдуть впродовж десяти днів. Опісля почнеться дев’ятимісячний термін, за який їх потрібно витратити. Інакше вони повернуться у державний бюджет.

Читайте також: Хмельниччина у «червоній» зоні: які картинні обмеження діятимуть з 11 лютого

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую