ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Росії люди протестують проти війни в Україні

Суспільство 1979
Кількість затриманих продовжує невпинно зростати.
Кількість затриманих продовжує невпинно зростати.. Фото: ovdinfo.org

Але відповідь влади на вимоги протестувальників — арешти й штрафи.

З першого дня вторгнення люди у деяких містах Російської Федерації виходять на мітинги проти агресивної політики Путіна і вторгнення в Україну. Але протести душать силовими методами.

За інформацією видання «The Insider», 24 лютого російська правозахисниця Марина Литвинович розмістила звернення до росіян, в якому оголосила про заплановані антивоєнні акції та закликала усіх виходити на вулиці.

Як наслідок, жінку заарештували того ж дня біля свого під’їзду.  А згодом оштрафували на 30 тисяч рублів за заклики до участі у протестах. Ввечері слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу за те, що дівчина ніби то жбурнула пляшку зі запальною сумішшю в бік правоохоронців. Її заарештували на два місяці.

За інформацією російського правозахисного медіа-проєкту «ОВД-Інфо», о 20:39 в Росії було заарештовано 917 осіб, з них близько половини — у Москві. Опівночі кількість затриманих перевалила за 1800. Загалом антивоєнні акції відбулись у Москві, Санкт-Петербурзі та ще більш ніж у півсотні російських міст.

Наступного дня, 25 лютого, прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що громадяни не мають права брати участь у непогоджених акціях протесту. Й того ж дня московська мерія відмовила у погоджені «Марша миру», запланованого на 5 березня з орієнтовною кількістю учасників 150 тисяч. «ОВД-Інфо» повідомило, що у 26 містах за участь у протестах було заарештовано 534 людини. Наступного дня, 26 лютого, — не менш як 492 особи. Є інформація про затримання 27 лютого близько 2700 людей.

Попри це акції продовжуються і не стихають донині. Влада додала до звинувачень мітингувальникам «порушення ковідних обмежень». Кількість затриманих продовжує невпинно зростати. Чимало відомих росіян засудили агресію проти України. Серед них Юрій Дудь, Леонід Парфьонов, Земфіра, Іван Ургант, Валерій Меладзе, Олег Тіньков, Михайло Фрідман та інші.

Читайте також Путін хотів оголосити про створення "СРСР-2", – МВС

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую