ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Російські окупанти обстріляли й захопили Запорізьку АЕС

Суспільство 1890
Ворог почав обстрілювати Запорізьку АЕС ввечері 3 березня
Ворог почав обстрілювати Запорізьку АЕС ввечері 3 березня. Фото: знімок з відео

Внаслідок сильного артобстрілу здійнялася пожежа та пошкоджено будівлю станції.

Близько 01:30 ночі 4 березня спалахнула пожежа на найбільшій у Європі атомній електростанції — Запорізькій АЕС. Причиною став сильний артилерійський обстріл, який російські загарбники розпочали напередодні. Наразі атомна електростанція опинилася в руках ворога. Про це повідомили у Міністерстві енергетики України.

Більше деталей про радіаційну безпеку розповіли у пресслужбі Державної інспекції ядерного регулювання України. Станом на ранок 4 березня надзвичайники приборкали пожежу на майданчику АЕС. Наразі інформації про загиблих чи поранених немає. Змін радіаційного стану на поточний час не зафіксовано.

«Майданчик Запорізької АЕС захоплений військовими силами Російської Федерації. Персонал працює на свої робочих місцях, оперативний персонал контролює стан енергоблоків та забезпечує їх експлуатацію згідно з вимогами технологічних регламентів безпечної експлуатації. Також здійснюються обходи задля ідентифікації всіх ушкоджень на майданчику», — співробітники ДІЯР.

Стан енергоблоків Запорізької АЕС наразі такий:

  • енергоблок №1 — планово-попереджувальний ремонт;
  • енергоблоки №2 і №3 — від’єднано від мережі й проводиться розхолодження ядерних установок;
  • енергоблок №4 — працює, а його електрична потужність становить 690 мегаватів;
  • енергоблоки №5 і №6 — проводиться розхолодження ядерних установок.

«Наразі охолодження ядерного палива на енергоблоках Запорізької АЕС забезпечується проєктними системами енергоблоків згідно з вимогами технологічних регламентів безпечної експлуатації. Втрата можливості охолодження ядерного палива призведе до значного радіоактивного викиду у довкілля. За наслідками така подія може перевищити всі попередні аварії на АЕС, включно з аварією на Чорнобильській АЕС та АЕС Фукусіма-Даїчі», — наголосили у пресслужбі ДІЯР.

Вони додають, що, окрім шести енергоблоків на майданчику Запорізької АЕС розташоване сховище відпрацьованого ядерного палива. Його пошкодження внаслідок обстрілів теж може спричинити радіоактивний викид.

У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердили, що наразі системи безпеки шести реакторів станції не постраждали, а викидів радіоактивних матеріалів не було. Однак говорять про двох постраждалих людей.

Власне через ситуацію з обстрілом Запорізької АЕС президент України Володимир Зеленський звернувся до росіян виходити на вулиці, якщо вони хочуть жити. Він наголосив, що цю ніч могли не пережити ні Україна, ні Європа, ні Росія. Бо радіація не розрізняє країн.

У коментарі виданню «НВ» радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що російське командування не могло не знати, чим загрожує Україні й цілій Європі масштабна танкова атака на Запорізьку АЕС. Наслідки, ризики, обсяги руйнувань — росіяни все продумали наперед.

«Росія свідомо шантажує світ ядерною катастрофою. Ніколи раніше жодна держава не намагалася шантажувати бійнею під атомною станцією. Ми закликаємо світ негайно посилити санкції проти Росії. Якщо держава шантажує світ ядерною катастрофою, вона має понести максимальну відповідальність», — наголосив Михайло Подоляк.

Читайте також: Підтверджено знищення одного російського генерала: втрати ворога станом на ранок 4 березня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую