ye-logo.v1.2

Командування та контроль вийшли з ладу: що кажуть про російське вторгення військові аналітики

Суспільство 2373
Розбита техніка російських окупантів на вулицях Бучі
Розбита техніка російських окупантів на вулицях Бучі. Фото: censor.net

Представники Міноборони США зробили висновок, що підрозділи з різних військових округів росії, що діють в Україні та поряд, змагаються за ресурси, а не координують свої дії.

Як пише CNN, в США не змогли визначити, чи призначила росія воєначальника, що відповідальний за керівництво вторгненням в Україні.

Зазначають, що підрозділи, які беруть участь в російських наступах на території України, не змогли об’єднатися та, по суті, діють незалежно один від одного, не мають загального оперативного плану, - кажуть джерела в Міноборони США.

Марк Хертлінг, генерал-лейтенант у відставці, колишній командувач армією США в Європі, прокоментував: «Єдине керування – це один з принципів війни. Потрібно направляти логістику, задіювати резервні сили, вимірювати успіхи та невдачі різних крил операції та корегувати дії на основі цього».

Міноборони російської федерації не обнародувало інформацію щодо командуючого військовою операцією в Україні та не відповіло на запит CNN з цієї теми.

І хоча не виключено, що росія таємно призначила вищого командуючого вторгненням - навіть якщо США його не змогли ідентифікувати – стан бойових дій говорить про те, що «він некомпетентний», - вважає Хертлінг.

Погано із зв’язком

Також у російських військових, схоже, дуже серйозні проблеми із зв’язком. Солдати та командири подекуди використовують звичайні мобільні телефони та інші незахищені канали, щоб спілкуватись один з одним. Звичайно, це полегшує перехват їх повідомлень і допомагає Україні визначати цілі для контрударів.

Це призвело до того, що наступ росіян в Україні був розрізненим, а часом і хаотичним, що здивувало американських та європейських офіційних осіб.

«Росіяни мали чималі складнощі з командуванням та управлінням під час цієї операції у всіх ешелонах. Частково це може бути пов’язано з діями українців», - повідомиляють джерела в США, знайомлячись з ситуацією в Україні.

За інформацією джерел на місцях, російські війська в польових умовах часто були відрізані від своїх старших командирів. Можливо це є однією з причин, що деякі російські військовослужбовці кидають свої танки та бронетранспортери в польових умовах та просто йшли звідти.

Загубили генералів

Російське вторгнення також призвело до завеликої кількості жертв серед високопоставлених російських офіцерів. Українські військові стверджують, що вбито вже п’ятеро російських генералів. При тому, що кожний вбитий в бою генерал – є рідкісною подією.

«Річ у тому, що їх командування та контроль вийшли з ладу», - вважає генерал армії США у відставці Девід Петреус.

Великий розмір вторгнення обтяжив ситуацію. Координація операцій на фронті довжиною понад тисячу миль потребує «широких можливостей зв’язку та ресурсів управління, контролю й розвідки, яких у росіян просто немає», - додав Хертлінг.

«Я не бачу , щоб якійсь дії військово-морського флоту координувались з діями військово-повітряних сил або сухопутних військ», - сказав Бен Ходжес, ще один колишній командуючий армією США у Європі, генерал-лейтенант у відставці.

Відсутність центральної організації також позначається на зусиллях росії з поповнення своїх сил. Москва щосили намагалася забезпечити достатню кількість продовольства, палива та боєприпасів для польових військ, оскільки її втрати зростають. Є ознаки того, що росія намагається долучити до війни іноземних найманців та російськими військами, що дислокуються в інших місцях.

Але, як вважає Ходжес, без командира театру воєнних дій стратегічний розподіл обмежених ресурсів може бути заскладним.

«Це робота командуючого об’єднаними силами: розставляти пріоритети», - сказав генерал-лейтенант у відставці.

Кампанія зайшла в глухий кут

Деякі офіційні особи припустили, що президент росії путін планував всю операцію в Кремлі настільки таємно, що більшість з його воєначальників в польових умовах не мали повного уявлення про місію до останньої хвилини, що заважало різним типам військ скоординувати дії напередодні вторгнення.

Починаючи з 24 лютого, коли росія почала наступ на Україну, вона обстріляла українські міста ракетами та артилерією, знищуючи будинки, лікарні та школи, вбиваючи мирних мешканців. Але вторгнення зупинилось через героїчний спротив українців та через те, що високопосадовці міноборони США назвали тактичними помилками.

Росіяни не досягли домінування в повітряному просторі й не змогли взяти під контроль ні одне велике місто.  Міністр оборони США Ллойд Остін 18 березня заявив, що США спостерігають помилки з боку росії. Він зазначив, що Москва «бореться з логістикою» і додав, що не бачив доказів «гарного використання тактичної розвідки» або «інтеграції можливостей авіації з наземним маневром».

Офіційні особи та незалежні аналітики відзначають, що хоча росія й задіювала свої збройні сили в інших недавніх конфліктах, як то в Сирії або в Україні в 2014 році, вона не робила нічого навіть віддалено такого ж амбіційного, як повномасштабне вторгнення в таку велику країну, як Україна. Це потребує повітряної та наземної інтеграції та скоординованих зусиль підрозділів з декількох різних військових округів.

Читайте також: Українці збили понад сто літаків окупантів: втрати ворога станом на ранок 23 березня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую