ye-logo.v1.2

Інформація про земельні ділянки стане доступною для всіх,

Суспільство 4540

а з 2013 року відмінять державні акти на право власності на земельні ділянки

Такі нововведення передбачає закон «Про Державний земельний кадастр», який прийняла Верховна Рада України. «Поки що не передбачено, які документи отримуватиме людина, щоб підтвердити своє право власності на землю, - каже завідуючий юридичним відділом головного управління Держкомзему в Хмельницькій області Михайло Музика. - Можливо, до 2013 року якраз будуть розроблені механізми дії цього закону. Однак, для того, щоб виконати будь-які дії з майном (у нашому випадку, із землею) - продати, подарувати, здати в оренду - потрібно мати документ про те, що ця земельна ділянка є у базі даних та належить саме вам. А для цього потрібно, щоб землевпорядна організація отримала та занесла цю інформацію у базу даних. Зазвичай, інформацію про земельну ділянку замовляє її власник і платить за це гроші. Й, зрозуміло, він хоче отримати про свою власність на землю якесь підтвердження. Сьогодні таким підтвердженням є державний акт на право власності на землю. Який документ буде у 2013 році — поки невідомо». Тому фахівці радять тим, хто не має державного акта на земельну ділянку, все-таки його отримати. Сьогодні в області є 873 902 земельні ділянки, які підлягають приватизації. Найбільша частка цих ділянок — майже 47 відсотків — призначені для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд, 44 відсотки — для ведення особистого селянського господарства, сім відсотків — для садівництва. Усього в області видали 301 378 державних актів на право власності на земельні ділянки. Крім того, 401 946 чоловік в області мають право на земельну частку (пай), з них 369 731 вже отримали державні акти на право власності паєм.
Щоправда, виготовлення державного акта на землю — справа не безкоштовна, на це у цьогорічному бюджеті гроші не передбачені, тому людина мусить платити зі своєї кишені. Сьогодні, щоб отримати державний акт на нову земельну ділянку, доведеться віддати від однієї до двох тисяч гривень. На ділянку, яка вже знаходиться у користуванні — від 500 до тисячі гривень. «Людина сплачує витрати на виконання землевпорядних робіт й виготовлення акта, - пояснює Михайло Володимирович. - А землю держава передає людині безкоштовно». В області такі роботи мають право виконувати близько ста ліцензованих землевпорядних організацій. Їхній перелік можна знайти на сайті обласного управління Держкомзему (http://dzi.tut.su/pages/licenzia.html) або у районному чи міському відділі управління за місцем проживанння. Увесь процес виготовлення акта на землю займає, приблизно, три місяці.
За новим законодавством передбачається створення автоматизованої системи Державного земельного кадастру. Планується, що там міститиметься така інформація про землю: кадастровий номер, місцерозташування, опис меж, площа, дані про якісний стан земель, цільове призначення, інформація про обмеження у використанні земель, нормативно-грошова оцінку тощо. Утримувачем і адміністратором кадастру є центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Вхід у систему земкадастра буде безкоштовний, і уся інформація буде відкритою, за винятком персональних даних фізичних осіб. Й усе це — перший крок до створення ринку землі. Нагадаємо, що нині в Україні діє заборона на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, яка буде знята за умови ухвалення законів про державний земельний кадастр і ринок землі. Законопроект про ринок земель ухвалений тільки в першому читанні, і його прийняття в цілому планується на вересень.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую