ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Як господині на Хмельниччині готують сухий борщ для військових

Суспільство 3345
Перша партія смачного борщу з Городоччини вже поїхала до захисників
Перша партія смачного борщу з Городоччини вже поїхала до захисників. Фото: з архіву волонтерів

Моркву, буряк і капусту звозять небайдужі з усієї громади.

Городоцькі господині — одні з багатьох, хто нині допомагає українським армійцям ситними стравами. Адже хороший воїн — це ситий воїн, кажуть вони. Жінки всієї громади згуртувались і роблять для захисників борщ швидкого приготування.

Для такої заправки потрібен стандартний набір овочів та приправки: кріп, петрушка, томатний соус або кетчуп домашнього виробництва.

Як розповідає городоччанка Людмила Підлісна, ідею підкинули самі земляки-військові. Вони розповіли волонтерам, що перебувають в таких умовах, де взагалі немає можливості приготувати гарячу їжу.

«У них не було кухні, не було де готувати. Тож дали нам такий посил, щоб робити свого роду «гарячу кружку». Наші дівчата підключилися, почали вивчати в інтернеті рецепти, технологію», — розповідає Людмила Підлісна.

Усі овочі спочатку варять, а потім сушать

Спочатку господині вирішили овочі сушити в домашніх умовах, а потім змішувати і запарювати. Однак, виявилось, такий рецепт не годиться. Картопля, морква залишалися твердими і не смачними.

«Тоді ми вирішили спробувати овочі варити, терити їх, а тоді вже сушити. Це такий більш кропіткий процес, але страва виходить кращою. Дійсно, борщ наче справжній, наваристий. Дівчата і м'ясо пробували до нього сушене додавати. І справа пішла», — пояснює господиня.

Сушені овочі змішують з приправами і фасують

Овочі для сушеного борщу звозять з усієї громади. Наразі волонтери мають 12 спеціальних сушок. Одні жінки вдома овочі труть, а інші сушать. До кожної упаковки додають патріотичні написи.

Подібні етикетки додають до кожної порції сухого борщу

«Зараз ми поділилися асортиментом овочів. Наприклад, буряки сушать у себе три господині. Ми от сушимо капусту. Далі будемо братися картоплю сушити. Як і більшість українців ми робимо все можливе для допомоги на потреби нашим захисникам», — каже Людмила Підлісна.

Городоцькі господині допомагають армії

Перша партія фасованого сухого борщику — 450 пакетиків — вже поїхала до військовослужбовців на позиції в Харківську і Донецьку області. А господині з Городоччини готують нові порції для захисників.

Читайте також: «Нам дуже бракує рук»: у Хмельницькому волонтери плетуть маскувальні сітки для армії та просять допомоги

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую