ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Журналісти знайшли власницю вцілілої кухонної шафки у Бородянці

Суспільство 4227
Господиня квартири покинула свій дім 25 лютого
Господиня квартири покинула свій дім 25 лютого. Фото: Єлізавети Серватинської

Жінка розповіла про своє життя до війни.

Господиня квартири, в якій вціліла шафа з посудом та васильківським керамічним півником, жива. Як повідомляє Українська правда з посиланням на сюжет Єдиного телемарафону, жінці вдалося виїхати з охопленого війною міста та переселитися на заході України.

«На будинок, в якому розташовувалася квартира з шафою, російські окупанти скинули дві авіабомби, - пише видання. - Рятувальники закінчили розбирати завали під ним, однак людей не знайшли. Розшукати власницю квартири допоміг сусід Віталій. Жінці вдалося виїхати на захід України в перші дні війни».

В будинок у Бродянці вони заселилися щойно його звели – у 1985 році. Однак невдовзі її чоловік загинув під час ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції. А потім помер і старший син.

Надія Дмитрівна залишилася жити з меншим сином, який, власне, і прибив знамениту шафу. На жаль, два роки тому він також помер.

У другий день війни, 25 лютого Надія Дмитрівна останній раз зварила суп, пішла з дому та більше не повернулася.
Вона ховалася в підвалі сусідньої багатоповерхівки, а потім їй вдалося евакуюватися.

«З підвалу вийшла в одних черевиках, носках, в оцій куртці, що зараз не мені, і платку. Нічого не взяла», – каже жінка.

Найбільше Надія Дмитрівна жалкує, що в неї не залишилося жодної фотографії дітей.

Нагадаємо, полиця, яка залишилася неушкодженою, в повністю зруйнованому будинку, стала символом мужності та незламності українців. Її сфотографувала журналістка "Суспільного" Єлізавета Серватинська. Фото викликало чималий резонанс. А пізніше люди помітили на шафі вцілілого керамічного півника – виріб Васильківського майолікового заводу.

Мисткиня подарувала двох півників виробництва майолікового заводу Василькова прем'єру Великобританії Борису Джонсону та президенту України Володимиру Зеленському під час їх прогулянки по центру Києва.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую