ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На боротьбу з борщівником у Хмельницькій громаді запланували майже 900 тисяч гривень

Суспільство 9831 2
Отруйну рослину планують скошувати
Отруйну рослину планують скошувати. Фото: з архіву

Загальна площа розростання цієї отруйної рослини у місті вже перевищила шість гектарів.

З міського бюджету в Хмельницькому щороку виділяють кошти на боротьбу з борщівником Сосновського. У 2022 році Управління комунальної інфраструктури міськради оголосило двоє торгів очікуваною загальною вартістю 891 тисячі 700 гривень.

Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Отруйну рослину, яка іноді досягає 3 метрів у висоту, планують скошувати. Борщівник Сосновського комунальники будуть знищувати чотири рази на території міста. Загальна площа - майже 6,5 гектара. Це більше, ніж було у 2020-му році, коли площу розростання цієї небезпечної рослини у місті оцінювали у 5,5 гектара. Раніше комунальники відмічали, що площа розростання борщівника збільшується.

Очікувана вартість запланованих робіт, які заплановані цьогоріч на території Хмельницького, складає 526 тисяч 800 гривень. Минулого року сума затрачених коштів на ці роботи склала 424 тисяч 400 гривень.

Роботи на території міста планують виконати до 31 жовтня.

Косити отруйну рослину будуть біля безіменного струмка від вулиці Інститутської до перинатального центру, у поймі річки Південний Буг (по обидві сторони) від вулиці Старокостянтинівське шосе до вулиці Свободи, по вул. Проскурівська (р-н старого залізничного переїзду), по дорозі до кладовища у м-ні Ракове, в поймі річки Кудрянка (від вулиці Космічної до вулиці Чорновола).

Також будуть роботи на виїзді з міста на Тернопіль по вулиці Західно - Окружна (район мостів через річки Плоска, Південний Буг), по вулиці Болохівська (від Західно-Окружної до котеджів), вулиці Кобилянської (р-н гаражів), проїзд Козловського, вулиці Волочиська (від Західно-Окружної до залізничного вокзалу), вулиці Сільськогосподарська, у поймі річки Плоска від проїзду Козловського до провулку Гагаріна в районі нового кладовища Лезневе.

Крім того, скошувати рослину планують на виїзді з міста на Старокостянтинів, по вул. Шептицького (в районі дамби), вул. Північна (перехід на с. Олешин), вул. Роздільна, вул. Дружби (р-н дитячого майданчика), в районі водовідвідної канави від ТЦ «Епіцентр» до вул. Свободи від вул. Н. Берегової до вул. Західно-Окружної, вул. Львівське шосе (р-н ЗОШ №27 та ЦРЛ), вул. Дейгана, 5 (в районі відгодівельного комплексу), по вул. Молодіжної у поймі (від джерела до вул. Космічної), біля пішохідного переходу від НВК № 2 до будинку № 10/2 на вул. Гречки.

Також роботи по скошуванню борщівника Сосновського заплановані на території громади. Очікувана вартість робіт - 364 тисячі 900 гривень. Минулого року за ці роботи заплатили 331 тисячі гривень.

Скошувати рослину запланували у старостинському окрузі з центром у селі Олешин, старостинському окрузі з центром у селі Шаровечка, старостинському окрузі з центром у селі Давидківці, старостинському окрузі з центром у селі Пирогівці, старостинському окрузі з центром у селі Копистин, старостинському окрузі з центром у селі Богданівці.

Борщівник небезпечний для здоров'я. для Фото: dpss-ks.gov.ua

Довідково: борщівник Сосновського - отруйна рослина, сік якої, потрапивши на шкіру, викликає опіки.

Коментарі:

Андрій Потапенко 14.04.2022 18:59

Дочитав новину до кінця. Скошування неефективне. Рослина дуже швидко відростає. Якщо не не знищувати цвіт і коріння, то це витрачені марно гроші.

Сікора Сергій 14.04.2022 18:53

Несподівана і дуже позитивна новина! Масштаби та швидкість поширення цієї шкідливої рослини жахають і засмучують. Сподіваюсь, будуть результати.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую