ye-logo.v1.2

Інтерактивні ігри, майстер-класи та творчі студії: у Хмельницькому запрацював проєкт для дітей-переселенців

Суспільство 2414
Тут не лише відволікають дітей від важких спогадів, а й знаходять відповіді на складні питання, які вони ставлять про сьогодення
Тут не лише відволікають дітей від важких спогадів, а й знаходять відповіді на складні питання, які вони ставлять про сьогодення. Фото: автора

За тиждень центр відвідали понад 20 родин.

Вже другий тиждень у Хмельницькому для переселенців реалізовують проєкт «Моя кімната», направлений на підтримку дітей, аби допомогти нормалізувати їхній психологічний стан. Це - місце, де діти граються, спілкуються та відволікаються від неприємностей, які принесла війна. За перший тиждень у центрі побували діти з понад 20-ти родин з Харківщини, Чернігівщини, Київщини, Донеччини та інших регіонів.

Інтерактивний центр для дітей, які постраждали внаслідок широкомасштабної вторгнення росії на територію України та стали вимушеними переселенцями, розташований в Хмельницькому на базі культурно-общинного центру "ТХІЯ” (вулиця Кам’янецька, 58/1).

Як тут розповідають, цільова аудиторія — діти-переселенці віком від 3 до 12 років, які постійно або тимчасово мешкають у Хмельницькому. Проєкт реалізовують у форматі денного центру із залученням психологів, вихователів, ведучих ігрових, розвивальних та розважальних студій. Ініціатори його створення ГО «Фонд “Професійний розвиток Харкова» у партнерстві з Хмельницьким благодійним фондом «Хесед Бешт» за підтримки організації World Jewish Relief (WJR, Великобританія).

За словами голови правління ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» Ірини Фоменко, Фонд працює вже 9 років, зокрема з тимчасовими переселенцями та підлітками.

«У ці складні часи ми продовжуємо робити те, що вміємо найкраще — допомагаємо людям, які того потребують. До реалізації проєкту «Моя кімната» ми залучаємо вимушених переселенців та разом з ними працюємо над покращенням психоемоційного стану дітей, яким довелося покинути домівки. Зараз Центр для дітей вимушених переселенців у Хмельницькому — лише один із напрямів нашої роботи», - підкреслила Ірина Фоменко.

Керівниця проєкту, громадська активістка Ірина Дразман, яка приїхала до Хмельницького з Харкова, розповідає, що зараз представники її громадської організації перебуваютья у різних куточках як України, так й інших країн. Активісти намагаються робити те, що “на часі”.

«А підтримка дітей - це саме на часі. Адже «Моя кімната» - це простір, в якому діти можуть повертатися до нормального дитинства, незважаючи на війну», - розповідає Ірина.

Вихователі розважають дітей, відволікаючи від важких спогадів

За її словами, важливо відволікати дітей.

“Наш центр - це спроба зробити простір, в якому дитинство має право бути, навіть в цей неймовірно складний час. Простір, де діти можуть знаходити нових друзів, бавитися, усміхатися, де в них є класні іграшки, де роблять халабуди або класні штуки на майстер-класах. Це дозволяє дітям хоч трішки наблизитися до потрібного для них нормального дитинства”, - підкреслює Ірина.

Вона розповідає, що в центрі до кожної дитини намагаються знайти свій підхід. Хоча іноді буває дуже складно.

“Наприклад, деякі діти, досі бояться роздягатися перед сном. Вони хочуть спати в куртках та взутті, бо може знову доведеться бігти. Але потроху їхній стан нормалізується. В нашому центрі ми запускаємо процес, який називається психосоціальна реабілітація. Наші арт-терапевти, вихователі, психологи створюють мозаїку з різних деталей, яка дозволяє дітям вийти з кризової ситуації”, - розповіла Ірина Дразман.

Наприклад, днями у центрі вихователі розважали дітей з “шоу мильних бульбашок”.


 

Ігри дозволяють дітям хоч трішки наблизитися до потрібного для них нормального дитинства

11-річний Макар з Чорнобаївки Херсонської області був у захваті від інтерактиву, найбільше йому сподобалося, коли “бульбашку робили навколо голови”. Йому вдалося настільки відволіктися, що він зауважив, що “ніколи так не веселився”.

Ольга з міста Рубіжне Луганської області відмічає важливість роботи таких центрів.

“Наша доня шукає такого спілкування. Вона навіть на вулиці намагається знайомитися з дітьми. Тож цей центр - справді чудове місце. Ще й для батьків відпочинок, коли вони бачаться своїх дітей щасливими”, - говорить Ольга.


Батьки під час дитячих ігор також можуть відволіктися та поспілкуватися

У центрі працює ведуча творчих студій та майстер-класів Ірина. Вона також з Харкова, де працювала у приватному дитячому садочку.

“Ми робимо з дітьми аплікації, малюємо, виготовляємо різноманітні поробки, Тобт, робимо все, щоб відволікти дитину від того жаху, який коїться в країні”, - розповідає Ірина про роботу центру.

Вона каже, що найскладніше зараз знаходити для дітей відповіді на ті питання, які вони ставлять.

“Нам треба шукати шляхи, щоб розповісти у м’якій формі про те, що відбувається, чому відбувається і довести дітям, що вони зараз у безпеці”, - підкреслює Ірина.

Зараз центр продовжує залучати спеціалістів, вихователів. Тож усім фахівцям та волонтерам, які хочуть долучитися до проєкту, пропонують заповнити форму за посиланням: https://bit.ly/3tZAWOV

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую