ye-logo.v1.2

Як реагують на російську пропаганду за кордоном: підбірка тижня

Суспільство 2523
Кремлівська пропаганда за кордоном  продовжує просувати наративи, направлені проти українців
Кремлівська пропаганда за кордоном продовжує просувати наративи, направлені проти українців. Фото: mind.ua

В Країнах ЄС починають забороняти символи російських окупаційних військ.

Більшість країн Європи намагається боротися проти російської пропаганди. Хоча й є такі країни, де кремлівські наративи підтримуються місцевою владою.

Кремлівська пропаганда у Польщі продовжує просувати наративи, направлені проти українських біженців. Але спеціальні структури їх активно відслідковують та інформують про це населення.

Польський Центр державної безпеки попереджає поляків щодо російської пропаганди. За останній тиждень росіяни у Польщі просували, що «польський уряд приймає біженців з України, щоб догодити США та ЄС», або що «ЄС не має наміру більше приймати біженців чи брати участь у фінансуванні їхнього існування».

Польський Центр державної безпеки попереджає поляків щодо російської пропаганди

“Для дезінформації, як повідомляє Польський Центр державної безпеки, також використовується наратив про те, що «уряд обтяжує бюджет країни, надаючи українцям безкоштовне медичне обслуговування, житло та освіту», або що «витрати на утримання українців призводять до бідності поляків», пише wiadomosci.radiozet.pl.

Експерти Центру державної безпеки пропонують полякам вивчити наративи та не дозволяти маніпулювати собою.

Але не всюди так, як у Польщі. Наприклад, в Грузії російська пропаганда почуває себе вільніше.

Про активну роботу російської пропаганди в Грузії пише місцеве видання on.ge. За даними видання, бото-ферми та провладні сторінки у Facebook атакують президента Володимира Зеленського та намагаються дискредитувати українських військових.

Так, у Грузії зараз активно просувається наратив, що “Зеленський хоче втягнути Грузію у війну”. І подібні меседжі просуває не лише російська пропаганда в соціальних мережах, подібні наративи проскакують й у представників влади.


У Грузії поширюються російські фейки

У Грузії пропаганда намагається просувати всі ті штампи та вигадки, які популярні в Росії. В основному вони направлені на дискредитацію Зеленського, дублюючі міфи про “фашистів”, “нацистів”, "масонів”, ЛГБТ тощо.

Також у Грузії російська пропаганда намагалася ставити під сумнів звірства російських окупантів у Бучі.

На відміну від Грузії, у країнах Балтії намагаються боротися з російською пропагандою. Так, Латвія припинила російське телевізійне мовлення. Естонія та Литва також розглядають такий крок.

З кінця 1970-х років телевізійна вежа в Ризі також поширювала сигнал російських телеканалів. 24 лютого, в перший день вторгнення росії в Україну, латвійська влада, побоюючись кремлівської пропаганди, вирішила припинити всі російськомовні мовлення.

Хоча є думка, що це була помилка. Тамтешні росіяни, які часто не розмовляють іншою мовою, крім рідної, зараз черпають інформацію лише з Інтернету.

Сусідні Естонія та Литва також почали боротьбу з російською пропагандою. Вони розглядають обмеження щодо російськомовних ЗМІ. Крім того, символ Z, який використовують російські війська, прирівняли до нацистської свастики та заборонили його використання.

Заборонено використання символу Z і в Німеччині. Поліція та прокуратура кількох регіонів Німеччини розслідують понад 140 справ про схвалення війни Росії проти України.

Про це пише Deutsche Welle з посиланням на групу видань Redaktionsnetzwerks Deutschland.

Зазначається, що більшість відкритих справ стосується використання літери Z, що стала символом російського нападу. Зображення цієї літери в громадських місцях підпадає під 140 статтю німецького Кримінального кодексу, що передбачає штраф або позбавлення волі до трьох років для тих, хто "заохочує чи іншим чином схвалює публічно, на зборах або шляхом розповсюдження письмових матеріалів" протиправні дії.


Зокрема, у землі Саксонія-Ангальт заведено 19 справ за цією статтею через букву Z, у Гамбурзі – 17, з них 16 теж стосуються цього символу. У густонаселеній землі – Північній Рейн-Вестфалія відкрито 37 справ через схвалення російської агресії проти України, 22 з них також пов'язані з демонстрацією Z. Деякі регіони, приміром, Баварія, такої статистики щодо виправдання нападу Росії на Україну не ведуть, але запевняють, що вживають заходів проти тих, хто підозрюється у цих злочинах.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую