ye-logo.v1.2

Декомунізація триває: на Городоччині зняли ордени з Леніним, в Красилові демонтують пам’ятник чекістам

Суспільство 3706
Макети орденів Ленін зняли з будівель на Городоччині, а в Красилові хочуть демонтувати пам
Макети орденів Ленін зняли з будівель на Городоччині, а в Красилові хочуть демонтувати пам'ятник чекістам. Фото: фотоколаж автора зі світлин з соцмереж

Макети орденів Леніна зняли з будівель у Лісоводах на Городоччині.

На Хмельниччині продовжувають декомунізаційні процеси, знімаючи символіку, пов’язану з комуністичним режимом. Як повідомляв сайт «Є» раніше, у Хмельницькому зняли з меморіального комплексу на військовому кладовищі радянські зірки, у селі на Дунаєвеччині – пам’ятник комуністу Володимиру Затонському, а в Чемерівцях планують прибрати з міста радянський танк.

Також днями позбулися комуністичної символіки і на Городоччині в селі Лісоводи. Там з фасадів будівель було демонтовано два макети ордена із зображенням Леніна. Про це повідомив співзасновник проєкту «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков.

Саме в Лісоводах, зазначимо, у радянський період діяв зразково-показний колгосп «Україна», який був нагороджений орденом Леніна.

Вадим Поздняков також зазначив, що на Хмельниччині ще дуже багато вулиць, які треба перейменувати, та об'єктів, які треба демонтувати.

«Сподіваюся, що завтра чи після завтра ми таки доробимо список по області та презентуємо його», - каже співзасновник проєкту «Декомунізація. Україна».

Демонтаж ще одного монумента, пов’язаного з комуністичним режимом, здійснять в Красилові. Відповідне рішення вже погодили на сесії міської ради.

«Прийнято рішення про негайний демонтаж скульптурної композиції, яка входить до пам’ятки історії «Братська могила мешканців міста, які загинули в період колективізації». У місті його називають пам’ятник чекістам. Далі доля цього комплексу буде вирішуватися після Перемоги. Ми плануємо здійснити перезахоронення тих братських могил, які там є, та облаштувати це місце належним чином», - повідомила очільниця Красилівської територіальної громади Ніла Островська у відеозверненні до мешканців міста.

Також у Красилові під час останньої сесії вже перейменували низку вулиць, що містили ознаки русифікації України.

«Я прошу жителів не хвилюватись, оскільки перейменування назви не потребує заміни документів чи внесення відповідних змін до них», - заспокоїла очільниця мешканців міста.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую