ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Вандал розмалював вікна єврейського центру у Хмельницькому, де допомагають переселенцям

Суспільство 4341
Будівлю Єврейського общинного центру "Тхія" невідомий обмалював знаками, подібними на свастику
Будівлю Єврейського общинного центру "Тхія" невідомий обмалював знаками, подібними на свастику. Фото: jewishnews.com.ua

Вранці понеділка працівники побачили, що будівлю понівечили.

Невідомий вандал розмалював офіс Єврейського громадського центру в Хмельницькому. Голова правління Хмельницької іудейської релігійної громади Ігор Ратушний називає такі дії провокацією.

"Я думаю, що це зробили, щоб спровокувати ненависть і злобу один до одного. Хоча в нас такого немає, ми тут виросли, ми тут живемо і робимо все, щоб було людям добре", — каже Ігор Ратушний.

Розмальовані ролети працівники центру помітили вранці понеділка, 16 травня. Будівлю Єврейського общинного центру "Тхія" невідомий обмалював знаками, подібними на свастику. Камери відеоспостереження зафіксували людину, яка вчинила порушення. Відео вже передали правоохоронцям та чекають, коли вандала знайдуть і він понесе покарання.

"Головне навіть не цю людину знайти. Головне, що ми всі вважаємо себе українцями, якого б віросповідання ми б не були. І ми маємо бути в першу чергу людьми і допомагати один одному", — вважає Ігор Ратушний.

За його словами, нині в цьому приміщенні розташувався центр для переселенців.

"Щодня тут бувають близько 70 дітей та їхніх батьків, які постраждали від війни. Ми проводимо для них психологічні тренінги. Кошти для того, щоб підтримати людей, нам виділила англійська організація. Близько 20 людей ми відправили на реабілітацію у Карпати. Допомагаємо матеріально. І от в понеділок люди приходять туди, а вікна розмальовані, не можу сказати, що свастикою, але розмальовані", — додає Ігор Ратушний.

Також він нагадує, що у місті Хмельницький до Другої світової війни жило близько 50% єврейського населення.

"У війну тут були єврейські погроми, гетто. І є сьогодні могили, де поховані понад 8 тисяч євреїв, які жили в Хмельницькому. Ми завжди жили тут в злагоді і розуміли одне одного. І тому я думаю, в Україні мають і далі бути толерантні відносини до всіх", — резюмує голова правління Хмельницької іудейської релігійної громади.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую