ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Автовласники Хмельниччини можуть змінити номерні знаки з літерами «Z» та «V»: як це зробити

Суспільство 1632
Такі номерні знаки закріплюють лише за електромобілями
Такі номерні знаки закріплюють лише за електромобілями. Фото: ілюстративне freepik.com

Літера «Z» на електромобілях означає, що вони мають нульовий рівень викидів вуглецю.

Донедавна електромобілям в Україні надавалися номерні знаки, які розпочинаються з латинської літери «Z». Таке позначення означає нульовий викид парникових газів. Однак українці почали негативно ставитися до символів «Z» і «V» після масштабного вторгнення російських окупантів, які зробили їх своїми емблемами. Тому автовласники можуть прибрати такі літери зі своїх номерних знаків. Як це зробити, розповіли представники регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області.

За їх інформацією, з березня минулого року сервісні центри МВС почали видавати електромобілям, електробусам та іншому електротранспорту номерні знаки з літерою «Z». Це означає «Zero Emisson» — нульові викиди. Як наслідок, нині Україною пересувається майже 16 тисяч електромобілів з такою серією знаків.

«Однак найближчим часом усі сервісні центри будуть забезпечені знаками з літерами «YА». Тому дорогами країни пересуватимуться електрокари з різними серіями. Нагадуємо, що такі номерні знаки підлягають закріпленню лише за транспортними засобами, які приводяться в рух електричним двигуном і не мають двигуна внутрішнього згоряння», — зазначили у регіональному сервісному центрі МВС в Хмельницькій області.

Сполучення літер для номерних знаків електрокарів. Ілюстрація: сервісного центру МВС в Хмельницькій області

Сполучення літер для номерних знаків електрокарів. Ілюстрація: сервісного центру МВС в Хмельницькій області

За бажанням автовласника власника можна замінити номерний знак на іншу комбінацію без використання суфіксів «Z» та «V». Для цього йому слід звернутися до сервісного центру МВС. При собі потрібно мати:

  • паспорт;
  • ІПН;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
  • квитанцію про оплату послуги.

«Отримати консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна за номером (0382) 71-62-54 або запитати на офіційній сторінці Facebook регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій області», — додали у пресслужбі сервісного центру.

Читайте також: У Хмельницькому сотні людей стоять у черзі за новою маркою «Русскій воєнний корабль… Всьо!»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую