ye-logo.v1.2

«Доброго вечора, ми з України». Які патріотичні татуювання роблять хмельничани під час війни

Суспільство 29394
Вартість тату залежить від складності малюнка, місця нанесення і розміру
Вартість тату залежить від складності малюнка, місця нанесення і розміру. Фото: надані Діаною Шілінговською

У тренді — колоски, калина, орнамент і синьо-жовті кольори.

В Україні з початком повномасштабного вторгнення росії з'явився тренд на патріотичні тату. Може здаватися, що під час війни це «не на часі». Втім, багато людей пояснюють своє бажання зробити татуювання саме тим, що треба жити тут і тепер, бо не відомо, чи взагалі для тебе настане завтра. Крім того, так символічно можна передати любов до рідної країни, нашої культури та віру в захисників.

Хмельничани теж взялися прикрашати свої тіла патріотичними малюнками. Український герб, калина, колосся, прапор чи контури нашої держави — це те, що сьогодні замовляють у місцевих тату салонах. Модними стали ще й написи на тілі: «Доброго вечора, ми з України», «Борітеся — поборите», «Україна в серці» та інші.

Як розповідає адміністраторка одного з тату-салонів Хмельницького Діана Шілінговська, багато патріотичних татуювань роблять саме військовослужбовці.

В Україні попит на патріотичні тату

«До нас звертаються бійці, які лікуються у нашому військовому госпіталі. Звісно, приходять і прості хмельничани. Ось сьогодні робили дівчинці патріотичне сердечко в кольорах українського прапора», — розповідає адміністраторка.

З початку великої війни вже кілька десятків хмельничан звернулися до цього салону, щоб зробити собі патріотичне татуювання. За словами Діани, здебільшого просять зробити колоски, герби, козаків, різні українські символи. Є люди, які приходять зі своїми ескізами. Інколи замовляють щось індивідуальне — тоді майстер розробляє ескіз під ідею клієнта. Вартість найменшого патріотичного татуювання — від 600 гривень. Це, приміром, може бути маленьке синьо-жовте сердечко. Наприклад, один клієнт салону за два тижні зробив собі повністю патріотичний рукав — у калині, в гербах, орнаменті. Тут, каже дівчина, буде вже зовсім інша вартість: «До безкінечності», — жартує вона.

Багато людей просять зробити тату з гербом

Діана додає, що 50% грошей за патріотичні тату їхній салон віддає на потреби українських військових. У закладі нині працює декілька переселенців. Це майстри з Харкова, Маріуполя, Нової Каховки.

«Найцікавіше, що коли ми влаштовуємо акційні дні, люди не використовують знижку, а просять переслати ці гроші на ЗСУ. Але ми завжди 50% оплати за патріотичні тату віддаємо благодійним фондам, щоб вони використали їх на потреби армії. Окрім того, даємо кошти на екскурсії для тих, хто лікується у військовому шпиталі. Наприклад, бійці вже їздили на відпочинок до Кам'янця-Подільського», — додає адміністраторка салону.

Такі малюнки підіймають дух

За словами дівчини, багато людей розповідають, що війна допомогла змінити їхнє ставлення до татуювання.

«Буває, що приходять клієнти і розповідають, що до війни пасивно ставилися до татуювань, особливого бажання прикрасити своє тіло в них не виникало. А зараз захотілося втілити таке, щоб коли прокидаєшся вранці, бачити щось кольорове і красиве. Дехто з військових розказував, що взагалі зневажав тату, а потім на фронті змінив свою думку. Буває, приходять до нас робити перше татуювання, а через декілька тижнів приходять за другим», — каже Діана Шілінговська.

Україна — наш дім

Тату, які спонукають далі вірити у перемогу

 За допомогою малюнку хмельничани намагаються передати свою любов та повагу до рідного краю

Тату популярні серед військовослужбовців

Колоски на тілі виглядають дуже ефектно

Багато хлопців із ЗСУ хочуть набити символічні малюнки або обереги

Такі тату — символ віри у перемогу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую