ye-logo.v1.2

Бій за 60 сантиметрів землі

Суспільство 6646
Фото: Хмельницький міський відділ ДРАЦС

Мешканка Славути доводила у суді, що навіть такий маленький клаптик землі може бути важливим

У районному центрі дві родини не можуть поділити межу, що проходить по стіні між частинами житлового будинку на вулиці Князів Сангушків. Вже декілька місяців господарі одного будинку на двох між собою фактично не спілкуються. Для того, щоб вирішити спірне питання одна з сусідок навіть звернулася до суду. І все через відрізок землі завширшки 60 сантиметрів. Можете лише собі уявити, що буде тоді, коли землю будуть реально продавати

“Не розумію, хто “виправив” земельну межу у документах”

“Частина будинку, в якому я проживаю мені дісталася у спадок, - розповідає одна із сусідок Тетяна Марковська дістаючи купу документів та фотокарток свого будинку. - Згодом я приватизувала частину земельної ділянки та отримала відповідний державний акт. Три роки тому мої сусіди продали свою частину будинку іншій сім'ї, і вони почали займатися ремонтом. Коли переробляли дах, то вийшло так, що вони перекрили мені частину вікна. Я звісно, одразу до них побігла, кажу, що так не може бути і вони пообіцяли зрізати ту частину. Але, далі обіцянок справа не пішла. Тоді я звернулася до місцевої архітектури та міської влади. Мені пообіцяли, що приїде відповідна комісія з перевіркою”.
Комісія й справді приїхала, але порушень не знайшли. Тоді жінка написала ще одну заяву на ім'я міського голови. “Під час роботи нової комісії з'ясувалися зовсім інші обставини. Виявилося, що межеві знаки моєї земельної ділянки та сусідів не відповідають нашим земельним актам. Межі просто накладаються одна на одну, проходять по стіні будинку, що не відповідає нормам, і, фактично, порушує моє право власності на шматок землі для технічного обслуговування будинку. А, між іншим, згідно мого технічного паспорту на земельну ділянку зробленого ще за радянських часів та документів на приватизацію добре видно, що біля стіни будинку є земля майже у 5 квадратних метрів, яка належить мені. А у документах моїх сусідів цієї межі вже немає. Вона кудись зникла. Таке враження, що план земельної ділянки, хтось навмисно виправив”.

“Експертиза показала, що земля поділена неправильно”

Таким чином, за словами нашої героїні, державний акт, виданий її сусідам порушив, її право власності на земельну ділянку згідно її державного акту. “Я розумію, що ці 60 сантиметрів землі завширшки для когось можуть здатися кумедним приводом для судової тяганини, та ці сантиметри тягнуться повз усі вісім метрів стіни. Не маючи цього шматка, я, в разі необхідності, ані стіну побілити не зможу, ані дах полагодити. До того ж, чому я повинна віддавати шматок землі, котрий згідно документації належить мені?”. За словами Тетяни Михайлівни, вона зібрала усі необхідні документи та звернулася із позовною заявою до славутського міськрайоного суда з вимогою визнати недійсними державні акти. Проте, суд позов пані Марковської не задовольнив. Навіть не дивлячись на те, що незалежна експертиза, розповідає Тетяна Михайлівна показала, що земельні ділянки накладаються одна на одну і не відповідають будівельним і санітарним нормам щодо обслуговування будинку. А між тим, за усіма будівельними та санітарними нормами для догляду за будівлями і здійснення їх поточного ремонту відстань до межі сусідньої ділянки від найбльш виступної конструкції стіни треба приймати не менше одного метра.

“Дорогу до хати перегородила сіткою”

Проте, усі висновки експерта та розповіді Тетяни Марковської не визнають і її сусіди. За словами її сусідки Тамари Хижавської, державні акти були видані після виготовлення технічної документації на основі узгоджених меж. Та пані Тетяна остання стверджує, що узгоджуючи усі документи, вона навіть й гадки не мала, що межа “зникне” із технічної документації...
До речі, за словами сусідів, навіть після рішення міськрайонного суду, сусідка не погодилася на їхнє право власності. Навпаки, вона обгородила територію парканом, чим перешкодила доступ до їхньої частини будинку. Хоча, вони й не були проти спільного користування тією ділянкою.
“ Нічого я не загороджувала і там є доступ й для сусідів”, - каже пані Тетяна. - Я хочу добитися справедливості. Для цього й хочу, щоб нинішні державні акти визнали недійсними. Навіть готова нові виготовити сама. Проте, щоб вони були зроблені згідно закону та з урахуванням усіх земельних та санітарних норм”.
Зараз Тетяна Марковська очікує чергове судове засідання, щоправда, вже у апеляційному суді. Готова свою правду жінка вибивати й у вищих київських інстанціях.

P.S.Коли матеріал готувався до друку, апеляційний суд Хмельницької області задовольнив скаргу Тетяни Михайлівни та постановив визнати недійсними державні акти сусідів на право приватної власності.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую