ye-logo.v1.2

У Кам’янці-Подільському демонтували радянський танк

Суспільство 5472
Танк «Т-34» у сквері Танкістів стояв з 1947 року
Танк «Т-34» у сквері Танкістів стояв з 1947 року. Фото: знімок з відео у фейсбуці

Однак перейменувати сквер місцеві депутати поки не спромоглися.

Сьогодні, 10 червня, у Кам’янці-Подільському в сквері Танкістів з постаменту зняли радянський танк «Т-34». Розмови про його декомунізацію тривали ще з 2014 року. Загострилося питання після початку масштабної війни з російськими окупантами.

У травні 1947 року в кам’янецькому сквері Танкістів, який спершу називався Молодіжним, відкрили пам’ятник радянським танкістам. На його постаменті встановили танк «Т-34». Крім того, на пам’ятнику були розміщені комуністична символіка — різноманітні червоні зірки та серпи з молотами.

Про декомунізацію цього пам’ятника місцеві жителі заговорили у 2014 році після Революції Гідності. Однак навіть після набрання чинності Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» виконком Кам’янець-Подільської міськради не прибрав символіку тоталітарного режиму.

Після початку масштабної війни представники проєкту «Декомунізація. Україна» звернули увагу на заборонену символіку. «Кам’янець-Подільська владо, ви серйозно? Пофарбувати серпи і молоти у біле — це не декомунізація», — відреагували громадські активісти.

Після низки обговорень і суперечок 10 червня танк «Т-34» все ж демонтували. Знімали його з постаменту під патріотичну пісню «Ой, у лузі червона калина», яку заспівали присутні кам’янчани.

До речі, топонімічна комісія запропонувала перейменувати сквер Танкістів на сквер Героїв. Однак за це рішення на останній сесії Кам’янець-Подільської міської ради не спромоглися проголосувати.

«Мати загиблого Героя Максима Квапиша звернулася до них із проханням назвати вулицю Шмідта іменем її сина. Далі топонімічна комісія запропонувала перейменувати 48 вулиць, 11 провулків, 4 сквери, 1 парк та 1 зону відпочинку. Загалом напрацювала близько 150 рекомендацій по селах громади. На жаль, підтримало рішення всього 14 присутніх із 23. Чого виявилося недостатньо», — прокоментував 9 червня результати голосування міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко.

Читайте також: Декомунізація на Хмельниччині: пам’ятник Суворову не можуть демонтувати через дефіцит пального

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую