ye-logo.v1.2

У Шепетівці до кінця місяця мають демонтувати пам’ятник Миколі Островському

Суспільство 2297
Музей пропаганди депутати декомунізували у 2020 році, але тоді за демонтування пам
Музей пропаганди депутати декомунізували у 2020 році, але тоді за демонтування пам'ятника не голосували. Фото: з фейсбуку Музею пропаганди

Опісля його мають зберігати у місцевому Музеї пропаганди.

Вчора, 15 червня, після довгих обговорень депутати Хмельницької облради «декомунізували» пам’ятник Миколі Островському, який досі стоїть у Шепетівці. Вони зобов’язали Музей пропаганди демонтувати його до кінця цього місяця.

Микола Островський був не лише письменником, а й учасником встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом. Зокрема, намагався дискредитувати українську визвольну боротьбу 1917-1921 років. Тож у різних містах країни радянський режим встановлював йому пам’ятники. Зокрема, у Шепетівці він з’явився у 1966 році.

Після завершення Революції Гідності пам’ятники Островському почали демонтувати. Натомість у Шепетівці він й досі залишається на своєму місці. Навіть після декомунізації у 2020 році однойменного музею та перетворення його у Музей пропаганди. Вирішили долю пам’ятника лише зараз — через понад сто діб масштабної війни з російськими загарбниками. Причиною стало обурення людей.

«До мене як першого заступника голови Хмельницької обласної ради звертаються мешканці Хмельниччини, які висловлюють своє обурення. Попри повномасштабне вторгнення росії на Хмельниччині досі стоять пам’ятники ідеологам комуністичної системи. А саме — у центрі Шепетівки досі стоїть пам’ятник Миколі Островському», — пояснив поданні відповідного проєкту рішення заступник голови облради Володимир Гончарук.

За інформацією пресслужби облради, це рішення жваво обговорювалося депутатами з різних фракцій. Як наслідок, 15 червня більшість проголосувала за демонтування пам’ятника Островському. Про це до 1 липня має подбати Музей пропаганди. А опісля — забезпечити його зберігання.

Нагадаємо, 10 червня у Кам’янці-Подільському в сквері Танкістів з постаменту зняли радянський танк «Т-34».

До теми: На Хмельниччині заборонили публічно вмикати російськомовну музику

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую