ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Дунаєвеччині прощаються з українським письменником Володимиром Білінським

Суспільство 1152
Володимир Білінський – автор бестселера «Країна моксель, або Московія», який розвінчував імперські фальсифікації історії росії
Володимир Білінський – автор бестселера «Країна моксель, або Московія», який розвінчував імперські фальсифікації історії росії. Фото: з соцмереж

Помер письменник на 87-му році життя.

Сьогодні, 6 липня, в селищі Дунаївці, прощаються з українським письменником і дослідником історії Володимиром Білінським – автором бестселера «Країна моксель, або Московія», який розвінчував імперські фальсифікації історії росії. Прощання та поминальна служба проходить в костелі Зіслання Святого Духа. Поховають Володимира Білінського в селищі, як і він заповідав, на рідній землі, де він і народився. Про це повідомляють в Новодунаєвецькій громаді.

Володимир Білінський помер 7 червня на 87-му році життя. Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський назвав його тим істориком, котрий вказав московитам на їхнє справжнє місце в часі і просторі – на смітнику історії, в обозі ординських ханів.

«Володимир Білінський – подвижник, котрий дав українцям і світові такі знання про нашу історію, яких не спроможні були запропонувати цілі академічні інститути, - написав голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський. - Дослідник, котрий на основі скрупульозних архівних досліджень спростував московську брехливу і криваво небезпечну тезу про якусь «спільну колиску» «народів-братів» чи «єдіний народ».

Володимир Броніславович Білінський народився 18 травня 1936 року в селищі Дунаївці на Хмельниччині. У 1959 році закінчив факультет «Мости і тунелі» Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту. За розподілом поїхав працювати до Казахстану. З 1959 по 1996 рiк жив і працював у Караганді. У 1999 році повернувся в Україну. Мешкав у Києві.

У своїх працях Володимир Білінський доводив, що історія росії (московії) фальсифікувалася з метою вивищення великороського народу й применшення ролі інших націй, зокрема й української. Аналізуючи джерела й зіставляючи історичні факти, доводив, що росіяни протягом віків були підданцями золотоординців, жили за їхніми законами й зазнали змішування крові та звичаїв.

Володимир Білінський став автором книг «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь».Фото: зі сторінки Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки у фейсбуці

Він є автором бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь».

У 2011 році за книгу «Країна Моксель, або Московія» був відзначений премією імені Івана Франка «За найкращу наукову роботу в інформаційній сфері».

Вічна пам’ять…

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую