ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Сморід у Хмельницькому: винуватці інциденту прокоментували ситуацію

Суспільство 27366

Причини неприємного запаху у Хмельницькій громаді встановили.

Виявили джерело смороду, який відучора дошкуляє хмельничанам у різних мікрорайонах міста. Причиною неприємного запаху стало вивезення перегною на поля у селі Олешин Хмельницького району. За словами екологів, була порушена технологія внесення органічних добрив у ґрунт. Наразі їх вивіз припинено, проводиться рекультивація.

«Сьогодні після комендантської години ми почали обстеження околиць міста і територій наших громад. Такий випадок із смородом був в нас чотири роки тому і тоді це було пов’язано зі свинокомплексом у Грузевиці. Тому ми обстежили спершу там, але запаху в селі ми не виявили. Після того обстежили товариство «Нові аграрні технології». Кілька днів тому вони почали вивозити органічні добрива на поля свого комплексу. Це стало причиною появи неприємного запаху в Хмельницькому. На даний час вивіз органічних добрив припинено, проводиться рекультивація, щоб прикидати їх. Я думаю, що до кінця цього дня неприємний запах зникне», - розповів начальник міського управління з питань екології та контролю за благоустроєм Олександр Луков.

Як пояснив посадовець, підприємці порушили технологію поводження з оргвідходами. Спочатку добриво мало бути просушене та оброблене й лише після того вивозитися на поле. Крім того, спровокували поширення неприємного запаху й погодні умови.

Товариство припинило вивіз органічних відходів.

Прокоментував інцидент також директор підприємства «Нові аграрні технології» Йагер Тонніс Чапко. За його словами, поле взялися удобрювати після збору урожаю. Однак вчора в процесі роботи трактор, який рекультивує землю з перегноєм, зламався. Внесення добрив вирішили не зупиняти, сподіваючись, що поломку трактора швидко вдасться ліквідувати. Натомість пішов рясний дощ, волога з органіки почала випаровуватися, а вітер розніс цей запах в бік міста.

Інцидент стався через вивезення свіжого гною у селі Олешин.

«Ми вже десять років розкидаємо, таких проблем не було. Зараз вивіз зупинили. Два трактори виїхали в поле і закриють все. В майбутньому будемо думати, як по-іншому праювати. Краще будемо враховувати погоду», - сказав керівник підприємства.

Наразі направлено лист в головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області для вжиття заходів в межах компетенції.

Справою мають зайнятися спеціалісти Держспоживслужби.

Разом з тим хмельничани вчора в соцмережах активно обговорювали, що причиною смороду в місті може бути складування органічних добрив на березі Південного Бугу. Припускали й про можливе забруднення річки внаслідок вивантаження тваринних відходів поруч з водоймою. 

У міському управлінні екології та контролю за благоустроєм пояснили, що перегній, фото якого розійшлися в соцмережах, було вивезено на приватні земельні ділянки в тому ж селі Олешин. Ці відходи оброблені належним чином (сухі та перероблені), а відстань до річки становить понад 700 метрів.

«Ці добрива люди купили, щоб удобрити земельну ділянку. То перегній від коней. Він не на березі, а біля города. Я виключаю потрапляння його в стічні води. Там рівнина, стоку немає», -додав Олександр Луков.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую