ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Чому гине риба в Південному Бузі: несподівану причину назвали хмельницькі екологи

Суспільство 16650
Перевірка показала, що кисню у воді достатньо
Перевірка показала, що кисню у воді достатньо. Фото: з архіву

Дослідивши воду, вони зробили висновок, що риба у річці гине не через брак кисню.

В управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм Хмельницької міської ради оприлюднили результати перевірки води у Південному Бузі, які проводять через мор риби у річці. Зокрема, і на рівень вмісту кисню у воді. Адже саме його занизький показник може бути причиною загибелі риби, раніше повідомляли в Держекоінспекції області.

Утім, перевірка показала, що кисню у воді достатньо.

«Зважаючи на загострення проблеми, управлінням з питань екології та контролю за благоустроєм проведені всі можливі перевірки стану водойми та прибережної смуги. Після нічної перевірки кисню у річці, який був на рівні 6-7 мгО2/дм3 в усіх місцях проб (відповідно до вимог цей показник має бути не менше 4), можемо констатувати, що риба гине не через брак кисню у воді», - повідомляють в управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм міста.

Додають, що під час останньої перевірки у денний час, цей показник досягав 11 мгО2/дм3. Тож, роблять висновок екологи, риба у Південному Бузі гине не через брак кисню. І вже зробили припущення щодо ймовірної причини.

«Порозмовлявши з місцевими мешканцями та рибалками, не виключаємо, що ймовірною причиною загибелі може бути вилов риби забороненими знаряддями у нічний час (електроловами), у результаті якого гине велика кількість водних біоресурсів», - кажуть екологи.

Наразі, додають, в управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм міста, стан річки Південний Буг продовжують відстежувати. А також планують ініціювати збільшення кількості патрульних екіпажів на прибережній смузі річки у нічний час.

Нагадаємо, нещодавно хмельничани потерпали від смороду в місті. Винуватці інциденту тоді прокоментували ситуацію та пообіцяли її виправити.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую