ye-logo.v1.2

У Хмельницькому вшанували загиблих українських полонених в Оленівці

Суспільство 9628
Вранці 29 липня стало відомо про обстріл колонії в Оленівці Донецької області, де утримуються українські полонені
Вранці 29 липня стало відомо про обстріл колонії в Оленівці Донецької області, де утримуються українські полонені. Фото: автора

На меморіальний захід прийшли родини полонених «азовців».

Вчора, 30 липня, у Хмельницькому вшанували пам’ять полонених, які загинули внаслідок артобстрілу колонії в Оленівці, що на Донеччині. Саме там перебувають у полоні військові, яких вивезли з Азовсталі.

Хмельничани, рідні яких нині перебувають в Оленівці, зібралися біля меморіалу «Ангел Скорботи». Там почепили роздруковані плакати, поставили лампадки і квіти та разом зі священником помолилися за жертв російського терору. У понеділок родини військовополонених «азовців» зберуться знову, щоб провести панахиду за загиблими в церкві.

Зв’язку зі своїми рідними вони не мають. Все, що залишається: вірити і нагадувати світу про відважних оборонців Азовсталі та їх героїзм.

 

Хмельничани прийшли до б меморіалу «Ангел Скорботи».

До пам’ятника на меморіальний захід прийшла хмельничанка Катерина Бас. Її мама – парамедик, яка разом з іншими «азовцями» нині перебуває в полоні.

«Була перша новина про те, що туди прилетіло, і повна невідомість. Ми були в паніці, кожен переживав за своїх рідних. Потім з’явилися списки на російських каналах, - згадує Катерина. - Я думаю, безпосередньо до кожного відзвонився командир батальйону, де знаходився їхній рідний. Особисто мені сповістили про те, що наші парамедики всі цілі. Що буде далі, нічого не кажуть. Наче Червоний хрест планує туди поїздку, але чекають зворотного зв’язку від росії, а його немає».

Матір Катерини є парамедиком добровольчої організації «Госпітальєри». 50-річна жінка пройшла вишкіл і в жовтні минулого року поїхала на першу ротацію, аби рятувати життя і допомагати військовим.

«З 2014 року ми переживаємо війну. У мами є багато знайомих, які служать, і яких сьогодні вже немає. Тому вона прийняла таке рішення, а ми її морально підтримали. Позиції з самого початку в неї були закріплені під Маріуполем, так вона опинилася в цій ситуації», - говорить Катерина.

Разом із священником помолилися за загиблих військовополонених.

Після широкомасштабного вторгнення жінка рідко виходила на зв'язок з рідними. Лише короткі сповіщення по суті: жива, здорова. Ніякої додаткової інформації родині не розповідала.

«17 травня розпочала екстракція, а 16-го вона мені написала єдине повідомлення: «Все буде добре, вір». Я ще не розуміла ці слова, а вже коли в нас по новинах почали розказувати, що розпочалася екстракція, то я зрозуміла до чого це», - згадує хмельничанка.

Вдома бабусю з полону дуже чекає 9-річна Соломія. Дівчинці розповідають все, не приховуючи правди. Катерина каже, що донька має розуміти: якщо в житті таке трапляється, то не треба тікати – треба боротися.

Читайте також: Біжу за Азовсталь - у Хмельницькому влаштували забіг на підтримку захисників Маріуполя

Хмельничани принесли квіти до меморіалу...

... запалили лампадки.

Завтра знову зберуться разом, щоб провести панахиду.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую