ye-logo.v1.2

Імла над Хмельничиною: що це таке і чи небезпечна вона

Суспільство 49826
Хмельничани сьогодні помітили, що повітря наче затягнуло пеленою, а небо набуло сіруватого відтінку
Хмельничани сьогодні помітили, що повітря наче затягнуло пеленою, а небо набуло сіруватого відтінку. Фото: з соцмереж

Чому повітря наче затягнуло пеленою – пояснили у Хмельницькому обласному центрі з гідрометеорології.

Сьогодні вранці хмельничани, як і, власне, мешканці інших міст та сіл України, помітили, що повітря наче затягнуло пеленою, а небо набуло сіруватого відтінку. Для багатьох це стало приводом для занепокоєння – що ж це таке і чи бува не пов’язане «брудне» повітря з якоюсь небезпекою, зокрема і радіаційною. Утім, за словами гідрометеорологів, які пояснили сайту «Є» причини цього явища, приводу панікувати нема. Це імла, і загрози для людей вона не несе.

Як розповів сайту «Є» начальник Хмельницького обласного центру з гідрометеорології Юрій Вороновський, наразі таке явище спостерігається по всій Україні, дещо менше – біля Карпат, оскільки та територія захищена горами.

«Це атмосферне явище має назву імла. Його не варто плутати із серпанком (димкою) чи туманом, які виникають при значно вищій вологості повітря. Імла виникає при низькій вологості повітря і погіршує видимість дрібними частинками пилу. Їх не видно неозброєним оком, але в повітрі їх дуже багато. Саме тому вони обмежують видимість і складається враження, що наче небо затягнуте пеленою», - каже він.

Юрій Валентинович додає, що загрози для здоров’я пересічних мешканців міст і сіл імла не несе. Утім, її можуть відчувати алергіки, адже все таки в повітрі присутні часточки пилу.

«Тривалий час над Україною спостерігаються південно-східні потоки повітря. Тож причиною нинішньої імли став звичайний пил, який вітер приніс до України з Прикаспійських степів та пустель. Рухаючись до території України через Приазов’я, він піднявся на чималу висоту і нині ми спостерігаємо це явище», - пояснює Юрій Вороновський.

Та додає, оскільки у найближчі дні метеорологи змін повітряних потоків над Україною не очікують, тож ймовірність того, що в найближчі два-три дні імла спостерігатиметься над Хмельниччиною, ще досить висока.

Щодо можливого радіаційного забруднення, про яке говорять хмельничани, то в Хмельницькому обласному центрі з гідрометеорології заспокоюють: радіація в нормі.

«За даними метеостанцій нашої області, які сьогодні вранці проводили вимірювання, радіаційний стан в нормі, - запевняє Юрій Валентинович. - При нормі до 25-ти мікрорентген на годину, на наших метеостанціях зафіксували 10-12 мікрорентген на годину. Це середньостатистичний показник. Тобто, жодного радіаційного забруднення немає».

Читайте також: Погода на завтра – 24 серпня на Хмельниччині очікується спека до +32-х

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую