ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Новий фонтан у парку Чекмана збагачуватиме водойму киснем

Суспільство 1754
Фонтан працює на території зоокуточка
Фонтан працює на території зоокуточка. Фото: автора

Наступного року аераційних фонтанів у парку можуть ще додати.

Вчора, 29 серпня, у хмельницькому парку Чекмана запрацював новий фонтан. Конструкцію встановили у водоймі на території зоокуточку. Тепер водограй збагачуватиме стоячу воду киснем. Це має покращити якість води, вона перестане цвісти і покращиться її колір. Згідно з системою Прозоро, фонтан обійшовся у майже 50 тисяч гривень.

«Ми мали їх ще торік купувати, але комунальному підприємству «Парки і сквери» не вистачило фінансового ресурсу. Цього року все, що будується, ремонтується в парку, теж відбувається без залучення грошей з бюджету. Все робить комунальне підприємство за кошти від своєї діяльності: батути, атракція, колесо огляду, - розповідає заступник міського голови Василь Новачок. – Тепер вони купили аераційний фонтанчик. Він гарний і необхідний для практично стоячої води у водоймах парків. Фонтан насичує їх киснем. Ми сподіваємося, що якість води поліпшиться і навіть її колір».

Як додає Василь Новачок, якщо аераційний фонтан себе гарно зарекомендує, не виникне технічних проблем, то наступного року придбають такі ж конструкції, які встановлять в інших водоймах парку.

Наразі за роботою фонтану спостерігають працівники комунального підприємства. За словами інженера Тараса Панасюка, поки що фонтан працюватиме лише вдень. У нічну пору доби його вимикатимуть.

«Фонтан збагачує воду киснем, тому вона не буде так цвісти. Крім того, це естетично гарно виглядає, - каже він. – Оскільки вода циркулює, кисень розходиться і далі каналами. Особливо ввечері це видно. Фонтан працюватиме до холодів. Є певна градація температур, за яких не потрібно використовувати фонтан, будемо їх дотримуватися».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую