ye-logo.v1.2

У Хмельницькому відкрили простір для ветеранів війни, захисників і їхніх сімей

Суспільство 3310
У центрі надаватимуть допомогу військовим, ветеранам й ветеранкам, родинам військових, жінкам, чиї чоловіки в полоні та переселенцям
У центрі надаватимуть допомогу військовим, ветеранам й ветеранкам, родинам військових, жінкам, чиї чоловіки в полоні та переселенцям. Фото: автора

Відвідувачі зможуть тут отримати юридичну, соціальну, психологічну підтримку.

Сьогодні, 30 серпня, у Хмельницькому презентували новий простір «Плюс Плюс ++», де близькі захисників і захисниць зможуть отримати підтримку та розуміння. Людей розпочнуть приймати вже за тиждень. З 5-го вересня тут надаватимуть послуги психолог, юрист, спеціаліст з пошуку роботи і соціальних питань.

Простір відкриває громадська організація «Інститут психосоматики і травматерапії» в партнерстві з Ветеран Хабом. Загалом в Україні працює вісім таких центрів. Три з них відкрилися нещодавно. Крім Хмельницького, вони з’явилися у Тернополі та Луцьку.

«Наша команда складається з медико-психологічної спільноти. Також ми будемо залучати спеціалістів з вінницької команди. Спробуємо організувати на рівні міста маршрут для громадян, щоб вони могли отримувати послуги тут на місці, - говорить голова громадської організації «Інститут психосоматики та травматерапії» Наталія Підкалюк. – До нас можуть звертатися ветерани, чинні військовослужбовці, ті, хто повертається з фронту, їхні родини, родини загиблих».

Формат проєкту та його можливості у Хмельницькому презентувала Наталія Підкалюк.

У приміщенні простору щодня буде координатор, який вирішуватиме індивідуальні запити людей. Паралельно з цим громадська організація працює з внутрішньо переміщеними особами та містянами в арт-терапевтичних і розвантажувальних групах.

Як говорить програмна менеджерка Ветеран Хабу Юлія Романовська, цей простір може бути використаний також як громадське місце для подій; місце, де людей зрозуміють; де можна отримати консультації з різних напрямків.

«Ветеран Хаб створений, як організація у 2018 році. Але наша команда працювала з ветеранами у форматі тренінгів «Рівний рівному» ще з початку російсько-української війни. Ідея просторів, які ми створюємо – війна є частиною життя, але не є всім життям ні для військових, ні для їхніх близьких, – зазначає Юлія. – В якийсь момент ми зрозуміли, що наших фізичних хабів не вистачає. У нас вони були в Києві, Дніпрі, Вінниці. Ми не покривали весь запит, тому з’явився проєкт «Плюс Плюс ++». Ми подумали, що можна знаходити однодумців в містах – організації, які мають певний досвід і можуть цим займатися, та разом відкривати такі простори. Коли ми відкривали перші «Плюс Плюс ++» минулого року, їх було вісім. Три з них вимушені були зачинитися, бо виявилися в окупації. Зараз ми перевідкрили три нові».

Простір діятиме в приміщенні в центрі міста.

Ще один з форматів роботи Ветеран Хабу – офіс на колесах. Оскільки не кожен ветеран чи близькі ветерана можуть фізично добратися до Хабу через різні обставини, мобільний офіс їде до них. Такий офіс їздить по Вінницькій області. У складі має консультанта з юридичної тематики, пошуку роботи та психолога. Всі послуги надає безпосередньо на місці.

Тепер активісти анонсували, що вінницький мобільний офіс влаштовуватиме приймальні дні в просторі в Хмельницькому. Також, якщо в Хмельницькій області будуть клієнти, які не зможуть прийти в офіс, мобільна бригада виїжджатиме до них.

Кількість людей, які потребують реабілітації через війну, щоразу збільшується. Тож в місті сподіваються скоординувати подібні заклади в спільну мережу. Запит на таку допомогу актуальний вже нині. Переселенка з Херсону Христина Розмовна у Хмельницькому мешкає останні кілька місяців. Тут вона вимушена шукати захисту, поки її чоловік воює з ворогами на передовій. Жінка – матір чотирьох дітей, яка особисто відчула, наскільки важлива допомога спеціалістів людям, які постраждали від війни.

Пані Христина поділилася своїм досвідом роботи зі спеціалістами, які надають допомогу постраждалим.

«Я хотіла би сказати велике «дякую» волонтерам і владі. Це не просто балачки. Ні... Я стороння людина і хочу навести приклад. Моїй молодшій доньці 5 років. Коли ми приїхали сюди, вона ночами не спала. Прокидалася і не плакала, а істерично кричала. Я її запитувала, чи вона хоче пити, чи її щось болить. Але вона просто кричала поки не викричиться. До тих пір не лягала спати. Завдяки мобільним бригадам, психологам, людям, до яких я зверталася, мені вдалося вирівняти ситуацію. Моя дитина зараз спить ночами і ходить в садочок», - зізналася жінка.

Простір відкриється для відвідувачів з 5 вересня. Він працюватиме у будні дні з 9 до 12 та у суботу з 11 до 16 за адресою: вулиця Соборна, 9, 4 поверх, кабінет 422.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую