ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Повітряна тривога дорогою до школи: що робити, пояснили у Хмельницькій міськраді

Суспільство 8008
Хмельничанам вкотре рекомендують не нехтувати сигналами повітряної тривоги
Хмельничанам вкотре рекомендують не нехтувати сигналами повітряної тривоги. Фото: ілюстративне pixabay.com

Михайло Кривак закликає не ризикувати своїм життям і життям дітей.

Вранці 6 вересня у Хмельницькому пролунала повітряна тривога. Вона застала багатьох батьків, коли вони відводили дітей до школи або вже мали виходити з дому. Тож у них виникло питання: поспішати до навчального закладу чи шукати укриття? Що ж у таких випадках слід робити, кореспонденти сайту «Є» поцікавилися у заступника Хмельницького міського голови Михайла Кривака.

За його словами, якщо лунає повітряна тривога, потрібно йти в укриття, а не думати про школу. Лише після відбою варто вести дитину на навчання. Якщо ж повітряна тривога застала дорогою до освітнього закладу, то необхідно пройти у найближче укриття.

«На жаль, частина хмельничан недооцінює масштаб загрози ракетних ударів. Тому вони поспішають на роботу й везуть дітей у школу під час повітряної тривоги. Насправді це дрібниці у порівнянні з небезпекою. Моя порада: не ризикуйте своїм життям і життям дітей, йдіть у найближче укриття», — наголосив Михайло Кривак.

Він додав, що саме батьки мають визначити, де їхній дитині буде безпечніше. Якщо вони вважають, що в укритті, яке розташоване вдома, то вони там мають залишатися. Ніхто їх не має права схиляти до іншого рішення. Якщо ж вони вирішили їхати до школи, то це теж їхнє право.

Посадовець переконує, що усі укриття, які є у навчальних закладах, під час повітряної тривоги залишаються відкритими. Тому, якщо батьки з дитиною прибігли до школи під завивання сирени, то вони негайно мають пройти всередину.

«Якщо через повітряну тривогу було втрачено той чи інший урок, то навчання продовжується за розкладом. Нічого ніхто не зсуває, бо це був би хаос. Щоб компенсувати подібні втрати, ми рекомендували адміністрації шкіл працювати й у суботу. У цей день можна організувати дистанційне навчання. Тоді батьки зможуть побачити, як їхня дитина вчиться дистанційно», — розповів Михайло Кривак.

Нагадаємо, вранці 6 вересня окупанти випустили шість ракет Х-101 з району Каспійського моря. П’ять з них у південних і східних областях збили захисники України. На жаль, одна ворожа ракета влучила у нафтобазу в Кривому Розі.

Також нагадаємо, у більшості шкіл Хмельницького відновилося очне навчання. Лише у п’яти закладах через відсутність укриттів діти вчитимуться дистанційно. У сільській місцевості громади ситуація гірша — укриття є лише у половини шкіл.

Читайте також: На Хмельниччині заборонили полювати до завершення воєнного стану

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую