ye-logo.v1.2

Найбільший обмін полоненими, або Як вдалося визволити 215 захисників України

Суспільство 1717
Більшість звільнених воїнів зустрічали у Чернігівській області
Більшість звільнених воїнів зустрічали у Чернігівській області. Фото: з фейсбуку СБУ

Зокрема, двісті захисників обміняли на кума путіна Віктора Медведчука.

Вчора, 21 вересня, після довгих і важких перемовин Україні з ворожого полону вдалося повернути 215 своїх захисників і захисниць. Зокрема, понад сотня воїнів полку «Азов». Серед звільнених також є Мар’яна Мамонова, Яна Шумовецька та Анастасія Черненька, які вагітними потрапили у ворожий полон.

За інформацією Генштабу Збройних Сил України, серед 215 захисників і захисниць, які повернулися з полону — 124 офіцери. Зокрема, з пазурів ворога вдалося вирвати 108 бійців полку «Азов» й інших формувань Нацгвардії. А також — військовослужбовців Сухопутні війська, Військово-морських сил, Сили територіальної оборони, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України, Нацполіції…

Зокрема, з полону звільнено командира полку «Азов», Героя України Дениса Прокопенка («Редіс»), Сергія Волинського («Волина»), виконувача обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського Святослава Паламара («Азов»), Олега Хоменка («Азов»), Дениса Шлега з Нацгвардії, Героя України Євгенія Бова. З полону повернулася й Катерина Поліщук («Пташка»)». Також звільнено захисниць Мар’яну Мамонову, Яну Шумовецьку й Анастасію Черненьку, які вагітними потрапили у полон.

З полону також повернулася Катерина Поліщук («Пташка»)». Фото: з фейсбуку Генштаб ЗСУ

З полону також повернулася Катерина Поліщук («Пташка»)». Фото: з фейсбуку Генштаб ЗСУ

Двохсот українців обміняли на кума путіна Віктора Медведчука, якого підозрюють у державній зраді. Решту — на 55 російських полонених. Майже усі звільнені вже на території України. Їх зустрічали у Чернігівській області. Винятком є п’ять командирів «Азова». Згідно з домовленостями, вони перебувають у Туреччині під особистими гарантіями їх захисту президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Згідно з домовленостями, п’ять звільнених командирів «Азова» нині перебувають у Туреччині. Фото: з фейсбуку Генштаб ЗСУ

Згідно з домовленостями, п’ять звільнених командирів «Азова» нині перебувають у Туреччині. Фото: з фейсбуку Генштаб ЗСУ

Звільнені командири подякували військово-політичному командуванню та українському народові від імені всіх захисників «Азовсталі».

«Слава Україні! Пане президенте, у нас все добре, стан здоров’я задовільний. Дякую вам і всій команді», — заявив Денис Прокопенко.

Загалом з полону повернулися 205 українців… Фото: з фейсбуку СБУ

Загалом з полону повернулися 205 українців… Фото: з фейсбуку СБУ

Серед 215 звільнених також є десятеро добровольців з інших країн, які стали на захист України. Їх 21 вересня доправили у Саудівську Аравію.

…а також 10 добровольців, з інших країн, які стали на захист України. Фото: з фейсбуку Генштаб ЗСУ

…а також 10 добровольців, з інших країн, які стали на захист України. Фото: з фейсбуку Генштаб ЗСУ

За словами Володимира Зеленського, фактично ця операція є найбільшим обміном полоненими. Вона готувалася досить довго й була надзвичайно складною.

«Спочатку нам пропонували повернути 50 наших людей в обмін на одного з СБУ (Медведчука — авт.), який перебував у слідчому ізоляторі. Ми говорили. Наполягали й 50 зросла до 200. Вони вже в Україні», — розповів Володимир Зеленський.

Він додав, що в обмін на п’ять командирів «Азову», яким загрожувала страта, Україна віддала 55 тих, хто не заслуговує ані жалю, ані співчуття, ні взагалі будь-яких слів. Тих, хто воював проти України. І тих, хто зрадив Україну.

Виконувач обов’язків голови СБУ Василь Малюк зазначив, що Медведчук — це не просто кум путіна, а якісно задокументований державний зрадник. Його обмін на українських захисників не перешкоджає розгляду справ у суді.

«Це стосується призначення йому покарання та конфіскації арештованого майна. Крім того, під час роботи у справах Медведчука ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадників і здобули велику кількість важливої інформації, яку використовуємо у контррозвідувальних заходах», — пояснив Василь Малюк.

Читайте також: Знищено ще 400 окупантів: втрати ворога на ранок 22 вересня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую