ye-logo.v1.2

Відключення електроенергії у Хмельницькому: Симчишин відповів на поширені питання

Суспільство 20263
Ворог не може здолати українських воїнів, тож б
Ворог не може здолати українських воїнів, тож б'є по енергетичній інфраструктурі для терору цивільного населення. Фото: ілюстративне pixabay.com

З понеділка мають з’явитися графіки планових відключень.

Після ракетних ударів рашистів у Хмельницькому впродовж двох тижнів трапляються аварійні відключення електроенергії. Частина жителів міста досі плутає їх з плановими. Загалом у людей зібралося чимало питань, пов’язаних з нинішніми проблемами з електропостачанням. Сьогодні, 28 жовтня, на найбільш поширені з них відповів міський голова Олександр Симчишин.

За словами Олександра Симчишина, система енергопостачання є надзвичайно складною. Щоб електроенергія дійшла до споживача, вона повинна пройти від електростанції через систему мереж і трансформаторних підстанцій. І ці всі об’єкти знищені або знищуються окупантами. Енергетики їх відновлюють, а ворог знову б’є по них. І так буде цілу зиму.

Яка різниця між аварійними та плановими відключеннями?

Відключення електроенергії має кілька форматів: аварійні та планові. Перші взагалі неможливо спрогнозувати. Фактично це коли «лягає» система й автоматично зупиняється електропостачання. За два тижні у Хмельницькому їх було кілька.

Після останніх ракетних обстрілів Хмельницький отримує живлення з резервних джерел, з інших областей. Його катастрофічно не вистачає, особливо в пікові години. Наприклад, на початку тижня один зі силових кабелів не витримав навантаження у Вінницькій області. А вчора, 27 жовтня, — той, який йшов з південних регіонів. Тому без світла залишилися не 30% споживачів, а 75%.

Натомість планові відключення відбуваються у пікові періоди споживання електроенергії для стабілізації енергетичної системи й для забезпечення живленням критичної інфраструктури. Зокрема, лікарень, водоканалу, військових об’єктів, частину промисловості…

Коли будуть графіки планових відключень?

За два тижні Хмельницькобленерго відпрацювало погодинні графіки планових відключень. Й з понеділка, 31 жовтня, компанія обіцяє надати графіки погодинних відключень споживачів.

«Чи будуть вони стовідсотково достовірні? — Ні, бо неможливо повністю спрогнозувати ситуацію. Як відбувається відключення? Диспетчер обленерго отримує від диспетчера Укренерго повідомлення, що він має зменшити напругу, наприклад, на 10 чи 50 мегаватів. Ніхто завчасно не знає, наскільки потрібно зменшити навантаження у конкретний час. Щоб ухвалити рішення, у диспетчера обленерго є 10-25 хвилин. Якщо він цього не зробить, то згорить обладнання та «ляже» уся енергетична система. Більше того, він має зробити це так, щоб не відімкнути критичну інфраструктуру», — пояснив Олександр Симчишин.

Чому в деяких будинках постійно є світло?

Вони під’єднанні до тих самих підстанцій і мереж, що й критична інфраструктура. Їх ніколи не будуть відключати. Інакше — без живлення залишиться, наприклад, лікарня чи військова частина. Тому й у цих житлових будинках, якщо не йде мова про планові відключення, завжди буде світло.

«Чому не можна оприлюднити список будинків, які завжди мають світло? Бо ворог також відстежує таку інформацію. Якщо він буде розуміти, що ця трансформаторна підстанція працює, то там розташований якийсь військовий об’єкт, лікарня, водонасосна станція чи стратегічне підприємство. Тому по цій підстанції потрібно завдати ракетного удару. Тому є дуже багато речей, які ми не можемо й не будемо оприлюднювати», — наголосив міський голова.

До теми: Чому в Хмельницькому досі не ввімкнули опалення

Чому не вимикають усе зовнішнє освітлення?

Олександр Симчишин розповів, що часто надходять скарги на невимкнене зовнішнє освітлення. Однак це питання безпеки життя та здоров’я людей. Коли через аварійні виключення зникало усе зовнішнє освітлення, то в місті траплялися аварії зі збитими пішоходами. Зокрема, на пішохідних переходах. На щастя, поки обійшлося без летальних випадків.

«Тому ми іноді маємо заощаджувати на двох-трьох багатоквартирних будинках, щоб увімкнути зовнішнє освітлення хоча б в аварійному режимі: один через три ліхтарі. Бо це людські життя. Краще просидіти п’ять годин без світла, ніж хтось загине на пішохідному переході», — зазначив очільник громади.

Чому у магазинах світяться вивіски?

Він пояснив, що у 95% зовнішньої реклами у місті освітлення відімкнене. Однак для кращого розуміння: уся вона споживає за добу електроенергії як чотири-п’ять квартир. Крім того, у Хмельницькому велика кількість неонових вивісок працює на батарейках. Якщо підприємець увімкнув таку вивіску, то це навпаки — добре. Він освітлює вулицю, але не відбирає енергію з мережі.

В умовах ворожих обстрілів варто готуватися до важкої зими

За словами Олександра Симчишина, ворог не спроможний подолати українських воїнів. Вони великою ціною не лише тримають лінію фронту, а й виганяють окупантів з нашої землі. Саме тому рашисти нині б’ють по тилу. Насамперед — по енергетичній інфраструктурі, щоб зламати нас. Якщо не витримає тил, то ляже фронт. Щоб перемогти ворога, ми повинні бути надійною опорою для наших, а не впадати у відчай.

«Якщо наші хлопці тримають стрій, то й ми зобов’язані це робити. Війна це дуже страшна штука. Це мова не про світло, а про те, щоб вижити. Українці ніколи не програвали війні на полі бою, а через те, що ламався тил. І відсутність світла дві, три, чотири, п’ять годин — ніщо в порівнянні з нашою перемогою та майбутнім. Тільки сильні нації, які здатні терпіти, перемагають», — наголосив Олександр Симчишин.

Нам усім варто готуватися до важкої зими. Зокрема, до ситуацій, коли в наслідок обстрілів рашистів, світло може зникати не на п’ять годин, а на кілька днів. А споживання електроенергії зимою буде у два рази більшим, ніж зараз. Також ворог може бити по об’єктах газопостачання, щоб ми залишилися без тепла.

До теми: Енергетичний фронт, або Як зекономити електроенергію

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую