ye-logo.v1.2

Вночі світло дешевше

Суспільство 9405

Наша газета довідалася, як можна легально зекономити на електриці

Як розповіли нашій газеті у ПАТ “Хмельницькобленерго”, для того, щоб платити за електрику майже вдвічі менше, можна перейти на багатотарифні лічильники. Встановлять вам їх безкоштовно. Щоправда, за сам лічильник доведеться заплатити з власної кишені.

Багатофазні лічильники дорогі та економні
“Такі лічильники вигідні, в першу чергу, тим, хто користується водонагрівальними баками, електроопаленням, - каже начальник інформаційно-консультативного центру ПАТ “Хмельницькобленерго” Сергій Ірхін, - тобто тим людям, які використовують електрику у великих обсягах. Сенс багатотарифних лічильників у тому, що з ними тариф на електроенергію залежить від часу доби. Наприклад, при двотарифному лічильнику оплату за спожите світло вдень нараховують за звичайним тарифом, а вночі - за коефіцієнтом 0,7”.

“Простіше кажучи, за спожиту електроенергію з 7 ранку до 23 вечора як платили, так і платимо. А вночі, з 23 вечора до 7 ранку, віддаємо вже на 30% менше”, – пояснює Сергій Іванович.
Хоча, є один нюанс: коштують двотарифні та тритарифні лічильники від 400 до 450 гривень.

До речі, як нам розповіли у енергопостачальній компанії, людям, які ведуть «нічний» спосіб життя, цілком підійдуть тритарифні лічильники.
За електрику, спожиту з 23 години до 8 ранку, плату нараховують за коефіцієнтом 0,4. Виходить економія на 60%. А ось у “пікові періоди» – з 8 ранку до 11 дня та з 20 до 22 вечора тариф зростає у півтора разу. А з 7 до 8 ранку, з 11 дня до 20 вечора, з 22 до 23 залишається звичайним.
Наприклад, пральну машину можна “ставити” на ніч, так само як і вмикати “теплу підлогу”, посудомийні машини та інші енергоємні прилади.

Як нам розповіли у ПАТ “Хмельницькобленерго”, така система використання електрики вигідна і самим електромережам. Річ в тому, що навантаження на електростанції протягом доби нерівномірне - вранці і ввечері відзначається пік енергоспоживання, тоді як вночі енергетикам доводиться різко скорочувати вироблення енергії. Така нерівномірність погано впливає на обладнання. Крім того, в періоди максимумів компанія змушена задіювати всі свої потужності.

До речі, встановлення та налаштування лічильників — безкоштовне. Прилади ці «іменні» і прив'язуються до конкретного адресата при установці. А для того, щоб встановити лічильник необхідно звернутися до енергопостачальної компанії з заявою на установку багатотарифного лічильника, Отримати там технічні умови на лічильник. Диференційні лічильники є не просто „пристроєм для економії” – це лічильники, які будуть обліковувати усю спожиту електроенергію, але оплачуватися будуть за різними тарифними коефіцієнтами, що дасть реальну можливість зекономити.
Які прилади “їдять” найбільше електрики
На першому місці - електроплити, електрообігрівачі та бойлери для підігріву води. За ними - холодильники. Причому, сучасні споживають навіть більше, ніж старенький "Дніпро", бо мають більший об'єм. Далі - кондиціонери. Пральні машини. Економніші, але й дорожчі, ті, що мають клас А. За ними — телевізори, між іншим, сучасна “плазма” може зрівнятися за енергоємністю із пральною машиною чи кондиціонером. Далі - праски, мікрохвильові печі, пилосмоки, електрочайники та інші побутові прилади. Заощадити на них можна, використовуючи прилади меншої потужності. Простіше економити на освітленні. Так, звичайну 100-ватну лампочку може замінити 15-ватна енергоощадна. Коштує вона вшестеро дорожче, але й служитиме у кілька разів довше. І наостанок ще декілька корисних порад стосовно того, як платити за електрику дешевше. Електропроводку треба міняти раз в 20-25 років, інакше навіть при всіх вимкнених електроприладах витоки можуть бути такими, ніби у вас цілодобово працюють декілька електричних ламп. Вимикайте електроприлади з розетки: індикатор телевізора або мікрохвильовки може накрутити декілька гривень на рік. Замініть вдома стаціонарний комп'ютер на ноутбук, енергоекономніший у декілька разів. А якщо хочете випити філіжанку кави, то не потрібно заливати електрочайник «під зав'язку» і кип'ятити.
Довідка. З 1 квітня нинішнього року Національна комісія з регулювання електроенергетики підвищила вартість електроенергії для населення. Якщо споживання електроенергії не перевищує 150 кВт-год., тариф залишається незмінним (для міського населення – 28,02 коп. за 1 кВт з ПДВ, для сільського – 25,92 коп.); а у випадку, коли споживання перевищує цю норму, за підвищеним тарифом оплачується та частина електроенергії, яка перевищує 150 кВт-год.
Для міського населення тариф, який перевищує 150 кВт-год., становитиме 36,48 коп./кВт-год., для жителів сіл 33,72 коп./кВт-год.
У випадку, коли населення проживає в будинках, обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами (або електроопалювальними установками), оплату за використану електроенергію вони здійснюватимуть таким чином: при споживанні до 250 кВт-год. - 21,54 коп/кВт-год., а за обсяг, спожитий понад цю величину, – за тарифом 28,02 коп./кВт-год.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую