ye-logo.v1.2

IT-фахівці у Хмельницькому: хто вони та як допомагають наблизити перемогу

Суспільство 1075
Частина фахівців волонтерить і перебуває у кібер-військах
Частина фахівців волонтерить і перебуває у кібер-військах. Фото: ілюстративне з архіву

Кількість айтівців в нашому місті за останні роки стала втричі більшою.

У середині 2020 року в Хмельницькій області проживало 0,8% від загальної кількості айтішників в Україні, а вже восени цього року цифра зросла до майже двох з половиною відсотків. Такі дані наводить профільний портал DOU.

Завдяки цьому показнику Хмельницький посів 7 місце у рейтингу міст. Лідером, як і раніше, залишається Київ, проте позиції столиці суттєво зменшилися – з 44% до 25%. Найбільше додав Львів - 6%.

Який нинішній портрет IT-фахівця у Хмельницькому, розповіли у пресслужбі компанії «EPAM». Переважну частину айтівців у нашому місті складають чоловіки – 77%. Середній вік – 29 років. Трохи менше половини розробників перебувають у шлюбі, і лише кожен четвертий виховує дітей.

Хмельницькі айтішники працюють над проєктами, пов'язаними з онлайн-магазинами, фінансовими інструментами та мобільними технологіями. За словами регіонального керівника EPAM Сергія Редька, усі ці галузі активно почали переходити в онлайн ще з початком пандемії, а зараз тренд посилився. На сьогодні IT галузь – єдина в Україні, яка продовжує зростати навіть під час війни. Тому 80% айтійців зазначають, що обсяг їхньої роботи не зменшився.

А ось, що суттєво змінилося – настрій спеціалістів. 62% з них відчувають втому, 49% - тривогу, але майже половина з опитаних вірять у краще майбутнє для країни. Понад 90% айтішнків у Хмельницькому донатять на ЗСУ. 

Кожен шостий фахівець задіяний у проєктах, які допомагають країні наблизити заповітну перемогу. До речі, найпопулярнішим додатком військового часу в Україні є «Повітряна тривога», яку розробляв хмельничанин Степан Танасійчук спільно з компанією Ajax Systems.

За даними Асоціації IT Ukraine, в Хмельницькому регіоні працює 16 вищих навчальних закладів з IT-спеціальностями, щороку вони випускають близько 500 майбутніх спеціалістів. Також спостерігається збільшення кількості охочих отримати IT-спеціальність серед школярів, 54% старшокласників бачать себе в IT.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую