ye-logo.v1.2

На Хмельниччині суд вирішив не штрафувати водія елітної автівки, який збив зайця

Суспільство 4607
Мешканець Хмельниччини збив зайця на  трасі
Мешканець Хмельниччини збив зайця на трасі. Фото: ternopolis.te.ua

Аварія, що призвела до вбивства дикої тварини, може вважатися браконьєрством.

Суд обмежився усним зауваженням та не оштрафував водія, який перевищив швидкість та збив зайця на Хмельниччині. Про це стало відомо з постанови Хмельницького міськрайонного суду.

За даними матеріалів суду, водій був за кермом автомобіля «Audi Q7», яке належить підприємству.

Під час руху по автодорозі Н-03 «Житомир-Чернівці» водій перевищив дозволену швидкість руху автомобіля, внаслідок чого збив зайця. В результаті дорожньо-транспортної пригоди автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками.

В суді водій відмітив, що відчув удар у передню частину свого автомобіля, після чого зупинився, вийшов з автомобіля і помітив пошкодження нижньої частини переднього бамперу, з чого зробив висновок, що здійснив наїзд зайця.

Суд вирішив обмежитися усним зауваженням та не штрафувати водія.

Варто зазначити, що минулого року в подібній ситуації водія у Тернопільській області оштрафували на 850 гривень.

Видання “Криниця мисливця” зазначає, що ДТП, яке призвело до загибелі диких тварин, кваліфікується як браконьєрство, якщо водій був попереджений про їхню міграцію дорожнім знаком.

Дикі тварини (як і свійські) офіційно не вважаються учасниками дорожнього руху. Але вони також використовують автотраси для свого пересування, перетинаючи їх при міграції. Тому стаються ДТП, часто з трагічними наслідками.

Основна небезпека в тому, що тварина зненацька вибігає на дорогу і водій може побачити її буквально в останню секунду навіть вдень, не кажучи вже про темну пору доби. Тож водіям потрібно бути особливо пильними на дорогах, найперше поруч з лісовими масивами.

Щільність тварин в подекуди досить висока. Проте в більшості областей відсутні дорожні знаки про можливий перетин автомобільних доріг дикими тваринами, які б застерігали водіїв від можливого зіткнення з ними.

Зазначимо, що лише при наявності такого дорожнього знаку, коли водій попереджений про міграцію лісових звірів на конкретній ділянці траси загального користування, ДТП, яке призвело до загибелі тварини, кваліфікується з боку водія як браконьєрство, тобто незаконне добування дичини, відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання». У такому випадку водій зобов’язаний сплатити державі штраф та відшкодувати збитки, завдані унаслідок порушення чинного законодавства та нанесення шкоди тваринному світу.

При відсутності такого дорожнього знаку на дорозі загального значення, відповідна норма закону до водія не застосовується.

Водії та інші учасники дорожнього руху повинні також знати, що загибла на дорозі дика тварина не є безхазяйною, вона належить користувачу мисливських угідь. Ніхто не має права вилучати її з місця пригоди, забирати собі як своєрідний трофей, бо це вважається заволодінням чужим майном. Про таке ДТП потрібно повідомити Національну поліцію, а співробітники поліції повідомлять користувача угідь за місцем пригоди.

Користувач мисливських угідь має також право на відшкодування збитків своєму мисливському господарству. У такому випадку кілограм дичини (у туші) обраховується за найвищою ринковою вартістю м’ясної продукції, що склалася на даний момент.

Самовільне вилучення туші збитої на дорозі тварини є ще й порушенням ветеринарного законодавства.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую