ye-logo.v1.2

Громади на Хмельниччині почали купувати термінали Starlink

Суспільство 2822
Пристрої Starlink з
Пристрої Starlink з'являються в громадах області. Фото: ілюстративне оsinttechnical

Пристрій дозволяє отримати доступ до інтернету навіть в умовах відключення електроенергії.

У трьох громадах Хмельницької області підписали угоди на придбання засобів зв’язку глобальної системи супутникового інтернету “Starlink”. Про це стало відомо в результаті моніторингу системи “Прозорро”. Вартість одного пристрою коливається від 20 до 35 тисяч гривень.

Варто зазначити, що попит на системи супутникового інтернету наразі зріс через перебої з мобільним зв’язком після масованих ракетних обстрілів з боку російського агресора. До прикладу, до листопада у громадах області лише Летичівська селищна рада придбала такий пристрій. Його вартість тоді склала 28 тисяч гривень.

А вже 29 листопада виконавчий комітет Славутської міської ради придбав комплект “Starlink” у ФОП Бражук Світлана Борисівна за 35 тисяч гривень.

А ось Теофіпольська селищна рада придбала комплект бездротового інтернету “Starlink” вартістю 19,9 тисячі гривень.

13 грудня комунальне підприємство у Ізяславі - "Житлокомунсервіс" - підписало угоду на придбання терміналу Starlink вартістю 32 тисячі гривень.

В Україні також збільшився попит на такі комплекси. З початку грудня закупівельники в Україні оголосили торги та підписали угод на придбання пристроїв бездротового інтернету “Starlink" на суму близько п’яти мільйонів гривень.

Нагадаємо, "Starlink" — проєкт американської компанії SpaceX. Це розробка високопродуктивної супутникової платформи для виготовлення супутників зв'язку та запусків великої їх кількості (сузір'я) у космос. Система надає доступ до широкосмугового інтернету у будь-якій точці планети.

Як пише видання the-village.com.ua Україні в умовах війни Starlink дає можливість залишатися на звязку там, де стаціонарний і мобільний інтернет не працюють через пошкодження мереж.

Система Starlink складається з трьох головних компонентів: супутників на низьких орбітах, наземних станцій, а також користувацьких терміналів, схожих на домашні супутникові тарілки. 

Супутник працює як посередник: він передає радіосигнал від наземної станції до користувача з терміналом і навпаки. Між самими наземними станціями та користувачами може бути відстань до тисячі кілометрів.

В Україні, наприклад, немає власної станції, однак українці можуть користуватися інтернетом Starlink завдяки станціям у Польщі та Німеччині. Водночас через відсутність власної станції якість інтернету на сході країни гірша, ніж на заході, пояснювали в Мінцифри. В Україні станцію планують збудувати після війни.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую