ye-logo.v1.2

Ароматні крем-супи: п’ять смачних рецептів

Суспільство 2358
Головне правило приготування цієї страви — крем-суп повинен бути густим і однорідним.
Головне правило приготування цієї страви — крем-суп повинен бути густим і однорідним.. Фото: з архіву

Добірка рецептів популярних супів, які зможе приготувати кожен.

Густий та ніжний крем-суп чудово наситить організм поживними речовинами, а ще гарно зігріє в холодну пору. Готують їх зі свіжих сезонних овочів і грибів, хоча підійдуть і заморожені інгредієнти. Рецепти приготування прості, тож впоратися з цією справою зможе кожен. Основна особливість – овочі відварюють на повільному вогні до м’якості, а потім разом з ароматними спеціями збивають блендером у пюре. Потім додають бульйон чи воду, а ще вершки для ніжності.

Головне правило приготування цієї страви — крем-суп повинен бути густим і однорідним. Якщо ж у вас вийшла дуже густа консистенція, то розбавте її бульйоном, у якому варилися овочі. Крем-супи можна повторно розігрівати або в мікрохвильовці, або на плиті на невеликому вогні.

Сайт «Є» підготував добірку з п’яти різних рецептів крем-супів, кожен з яких знайде свого шанувальника.

Французький грибний крем-суп із часниковими грінками

Інгредієнти:

500 мл м'ясного бульйону (у мене зі свинини, але підійде і курячий), 400 г печериць, 600 г картоплі, 2 цибулини, морквина, 200 мл вершків (у мене 20%) ,1 ст. л. вершкового масла, 1 ст. л. борошна, сіль, суміш перців, дрібка розмарину, куркума, мускатний горіх, зелень петрушки.

Для прикрашання: декілька гілочок рукколи, сухарики, сметана.

Приготування:

  • Картоплю почистити, нарізати кубиками. Залити м'ясним бульйоном, посолити, відварити до готовності. Після того, як картопля звариться, злити бульйон (але не виливати!), картоплю потовкти. Цибулю дрібно покришити, моркву — натерти на тертці. Гриби помити й нарізати. Обсмажити цибулю та моркву на вершковому маслі. Додати гриби, трохи посолити й приправити спеціями.
  • Смажити доти, поки не випарується вся рідина. Наприкінці всипати борошно й все разом трохи обсмажити. Подрібнити в блендері гриби з овочами.
  • Додати грибне пюре до картопляного, трохи посолити, поперчити. Ще раз перемішати все блендером (я просто перемішала ложкою). Влити потроху бульйон. Довести до кипіння, але не кип'ятити (при розігріві також доводити до кипіння, але не кип'ятити).
  • Наприкінці влити вершки, всипати подрібнену зелень петрушки й ретельно перемішати.

При подачі прикрасити гілочками рукколи, сметаною та посипати часниковими гріночками. Для їх приготування батон нарізати кубиками, підсмажити у духовці, а потім полити гріночки оливковою олією та заправити вичавленим часником.

Крем-суп «Мадам ДюБаррі» – ніжний смак Франції

Інгредієнти:

500 г цвітної капусти (можна навіть замороженої), 1 цибуля-порей, 500 мл води, половинка кореня селери, 1 морквина, 70 г бастурми (або будь-якої іншої сиров’яленої копченини), лавровий листок, 100 мл молока, 200 мл вершків, 2 яєчні жовтки, 50 г вершкового масла, 30 г борошна, перець чорний, чебрець, 1 ч. л. цукру, мускатний горіх, сіль за смаком.

Приготування:

  • Для бульйону: нарізати моркву й селеру. Відправити в каструлю, залити холодною водою і поставити на плиту. Додати до овочів шматочок бастурми – це надасть супу пікантності. Приправити бульйон чебрецем і лавровим листком. Довести до кипіння, зменшити вогонь і варити до готовності. Потім бульйон процідити.
  • Овочі відкинути на друшляк. Моркву видалити, а селеру залишити для супу.
  • Цибулю-порей нарізати кільцями й обсмажити в каструлі із товстим дном на вершковому маслі з цукром. Потім додати борошно й злегка обсмажити все разом (виходить варіант суміші «ру» (roux), яка використовується як згущувач у багатьох супах і соусах).
  • Додати в каструлю варену селеру та суцвіття цвітної капусти. Відразу ж залити гарячим бульйоном й молоком (краще в три прийоми і, інтенсивно помішуючи, щоб повністю розчинити борошно в бульйоні та уникнути утворення грудочок).
  • Варити 15-20 хвилин. Як тільки капуста стане м'якою, зняти з плити й збити суп блендером. Посолити, присмачити спеціями й повернути на плиту.
  • В окремій ємності змішати вершки та яєчні жовтки, трохи збити все вінчиком до однорідності. Ввести суміш у суп, продовжуючи збивати його. Знову довести до кипіння, постійно помішуючи. Одразу ж подати до столу.

Крем-суп із селери та квасолі

Інгредієнти:

Великий корінь селери, 200 г білої квасолі (можна використовувати й консервовану), 500 г картоплі, 2 цибулини, морквина, бульйон (в оригінальному рецепті без бульйону, але мені більше подобається з курятиною), вершки (жирність і кількість факультативно), сіль, перець за смаком, зелень петрушки, зелена цибуля, мускатний горіх.

Для соусу: гілочка м'яти, 100 г волоських горіхів, зубок часнику, 2 ст. л. оливкової олії.

Приготування:

  • Зварити бульйон із курки, м’ясо дістати, а на наварі поставити варитися квасолю (на ніч, природно, її краще замочити). Коли вона стане м’якою, додати нарізані кубиками картоплю та селеру. Варити до повної готовності овочів. Моркву натерти на тертці, цибулю — нарізати кубиками, приготувати засмажку.
  • Додати пасеровані овочі у суп. Посолити, поперчити, додати зелену цибулю. Проварити все разом протягом декількох хвилин. Зняти з вогню й перебити все блендером.
  • Влити поступово вершки, продовжуючи збивання (густину регулювати на свій смак). Довести крем-суп до кипіння на повільному вогні.
  • Приготування соусу для супу: горіхи перебити в кавомолці разом із м'ятою, часником і оливковою олією.
  • Суп налити у тарілку, полити зверху соусом, притрусити тертим сиром, прикрасити гілочкою петрушки й посипати мускатним горіхом або солодкою паприкою.


Морквяно-імбирний крем-суп із часником та рум’яними грінками

Інгредієнти:

800 г моркви, 5 картоплин середнього розміру, 3 л м’ясного бульйону (я варю м’ясо, потім виймаю й подрібнюю; і кожен за бажанням додає його у суп), 100 мл вершків (15%), 3-4 зубки часнику, 1 шматочок імбиру (завбільшки з великий палець), сіль, чорний перець, куркума, мускатний горіх.

Для подачі: смажені грінки, зелень, в’яленні помідори (за бажанням).

Приготування:

  • Картоплю нарізати куюиками. Моркву — кружальцями.
  • Залити овочі бульйоном, довести до кипіння, посолити, зменшити вогонь і варити до готовності.
  • Часник і імбир почистити і натерти на дрібній тертці. Додати до супу і варити 5-10 хвилин. Здобрити спеціями та перцем.
  • Зняти з плити, юшку відцідити в окрему ємність, а варені овочі збити блендером.
  • Потім ввести рідину з супу, доводячи консистенцію до потрібної густини. Влити вершки і ще раз збити блендером.
  • Поставити суп ще раз на плиту, закип’ятити.
  • Подавати одразу ж, прикрасивши зеленню, грінками та в’яленими помідорками.

Гарбузовий крем-суп із селерою та імбиром

Інгредієнти:

500 г гарбуза, 300 г картоплі, цибулина, 2-3 зубки часнику, половинка середнього кореня селери, велика морквина, 1 ч. л. натертого на тертці кореня імбиру, 100 мл вершків (10-15%), 200 мл молока, 500 мл курячого бульйону,
1 ст. л. оливкової олії, 1 ст. л. вершкового масла, чорний мелений перець, мускатний горіх, сіль за смаком, дрібка цукру, чищене й прідсмажене гарбузове насіння.

Приготування:

  • Гарбуз почисти від шкірки, волокон, насіння і нарізати невеликими шматочками. Селеру та моркву почистити та нарізати дрібними кубиками. Картоплю також порізати невеликими кубиками й поставити варитися у невеликій кількості води. Її слід добре розварити, потім воду злити в окремий посуд, а картоплю ретельно розім'яти.
  • Цибулю та часник подрібнити. У сотейнику чи сковорідці розтопити масло, додати оілю та спасерувати цибулю, тертий імбир й часник протягом 5 хвилин. Додати гарбуз, селеру та моркву, перемішати й тушкувати до м'якості овочів.
  • Потім залити все курячим бульйоном (можна овочевим або водою) так, щоб він покривав овочі. Посолити, поперчити, додати мускатний горіх і варити на повільному вогні до розварюівання (приблизно 20 хвилин). Рідину зі сковорідки злити й пюрірувати суп блендером до однорідного стану.
  • З'єднати гарбузово-селерове пюре із картопляним, влити бульйон, у якому тушкувалися овочі. Потім додати гарячі молоко й вершки у суп (у мене суп був все ще загустим, тому я розбавила його водою, у якій варилася картопля).
  • Все ретельно перемішати, довести до кипіння і поварити на повільному вогні ще 5 хвилин.
  • Подавати гарбузовий крем-суп можна з йогуртом чи сметаною, прикрасивши зеленню та притрусивши гарбузовим насінням.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую