ye-logo.v1.2

Що для українців є справжньою перемогою над рашистами — результати опитування

Суспільство 2022
95% українців вважають за можливе повернути усі тимчасово окуповані території
95% українців вважають за можливе повернути усі тимчасово окуповані території. Фото: ілюстративне з фейсбуку Генштабу ЗСУ

Частина респондентів вважає, що Україна переможе, коли росія розпадеться на кілька держав.

Україна переможе російських окупантів. Так вважає абсолютна більшість громадян. Однак, що для них означає остаточна перемога? Відповідь на це питання спробували знайти представники Харківського інституту соціальних досліджень, провівши дослідження «Післявоєнне майбутнє України».

Згідно з ним, абсолютна більшість українців нині вірить у перемогу над окупантами й повернення усіх територій. Жодного сумніву у цьому не мають 89% опитаних, а загалом 95% — вважають це можливим. Такі переконання переважають в усіх областях країни.

Що важливо, більшість громадян, 78% відсотків респондентів, переконанні, що Україна не повинна йти на будь-які компроміси. Фактично рашистів потрібно перемогти на полі бою. Лише по кілька відсотків опитаних обрали той чи інший варіант поступок. Наприклад, відмова від інтеграції до НАТО чи Євросоюзу.

Що українці вважають перемогою у війні?

Перемогою у війні над російським агресором більшість українців вважатиме повернення до кордонів 1991 року. Це означає, що тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей і Крим мають бути повністю звільненні від загарбників. Такої думки дотримується 57% опитаних.

Більш як половина опитаних вважатиме перемогою повернення на кордони 1991 року. Інфографіка: Харківського інституту соціальних досліджень

Більш як половина опитаних вважатиме перемогою повернення на кордони 1991 року. Інфографіка: Харківського інституту соціальних досліджень

Ще 21% вважає остаточною перемогою визнання лідерства України в Східній Європі. А для восьми відсотків перемогою є розпад росії на кілька держав. Натомість ще вісім відсотків задовольнилися поверненням на кордони до 24 лютого цього року.

Яка доля має чекати на колаборантів?

Учасники опитування також висловили свою думку, за які вчинки жителів тимчасово окупованих територій потрібно притягати до кримінальної відповідальності. Насамперед це учасники незаконних збройних формувань особливо ті, хто вчиняв тяжкі злочини. У в’язницю також слід саджати керівників та інші співробітники органів окупаційної влади. Думка, що треба карати всіх пересічних громадян, які співпрацювали під час окупації з місцевою владою, не є досить популярною. Так вважають лише 28% респондентів.

Хто має нести кримінальну відповідальність (респонденти могли обрати кілька варіантів відповідей). Інфографіка: Харківського інституту соціальних досліджень

Хто має нести кримінальну відповідальність (респонденти могли обрати кілька варіантів відповідей). Інфографіка: Харківського інституту соціальних досліджень

«Загалом найбільше підтримується пропозиція щодо засудження тих, хто співпрацював з окупантами. Колаборанти, які працювали, передусім на керівних посадах, в органах окупаційної влади, мають бути позбавлені права займати певні посади. Крім цього, доволі популярною є думка, що явні колаборанти мають пройти процедуру підтвердження громадянства України. Проте дещо іншу думку висловлює майже третина опитаних: жодного обмеження прав для цих людей не повинно бути, тому що життя в окупації саме по собі не є злочином, а отже карати за це пересічних громадян не треба», — йдеться дослідженні Харківського інституту соціальних досліджень.

Довідково. Опитування «Післявоєнне майбутнє України» тривало впродовж 5-24 листопада в усіх частинах країни, крім тимчасово окупованих. Представники Харківського інституту соціальних досліджень дізналися думку 3 тисяч 18 повнолітніх громадян різних соціальних і вікових груп. Статистична похибка не перевищує 2%. Тож результати дослідження зображують загальні настрої українців.

Читайте також: Коли українці святкуватимуть Різдво — результати опитування

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую